Fiber için keşif ve projelendirme

Müdürlüğümüzden gelen güncel bilgi bu yönde dendi ve sürekli tekrar ediliyor onu bende anladım işte klasik Telekom.

İsteyene fiber getireceğiz deyipte getirmıyorlar bir de böyle sorumsuzluk daha da görmedim. Ellerinde bütçe olmaz en kötü 2021 derler anlarım. Direkt iptal etmişler senin başvurunu.

Son düzenleme:
İsteyene fiber getireceğiz deyipte getirmıyorlar bir de böyle sorumsuzluk daha da görmedim. Ellerinde bütçe olmaz en kötü 2021 derler anlarım. Direkt iptal etmişler senin başvurunu.
Birde ADSL hızını günümüz için yeterli görmeleri beni deli ediyor eve gelen teknik ekiple görüşüyorum 24 mbps üstü gereksiz gibisinden cümleler kuruyor.

İnan saçma sapan yatırımlar var acaba arkasından ne çıkacak dar nüfuslu bir bölgeye 50 metre aralıklar ile T7/T23 kurulmuş daha kötüsü içlerinde 16+ hız kullanan adam 2-3 kişidir.

Arkadaşlar merhaba bende defalarca yazmama rağmen en son dün akşam yine Twitter'dan Yusuf kıraç beye yazdım. Bu sabah itibarıyla genel müdür tarafından verilen bilgi dahilende beni aradılar bilginizi alıyoruz fiber mi istiyorsunuz diye sordu bende evet dedim altyapı ekiplerimize gerekli bilgileri veriyorum dedi bu akşam 18.17 itibarıyla Türk Telekom tarafından yine arandım bana bu sefer verilen bilgiler şöyle idi altyapı ekiplerimiz gerekli çalışmaları yaptı altyapınız uygun 31 Aralık 2020'ye kadar çalışmalar başlayacak dendi bir haber umutlandım çünkü tip-7 saha dolabına uzaklığım 80 mt VDSL kullanıyor ama fiber gelsin artık. Sizce durum ne olur?

Bir de ADSL hızını günümüz için yeterli görmeleri beni deli ediyor eve gelen teknik ekiple görüşüyorum 24 Mbps üstü gereksiz gibisinden cümleler kuruyor.

İnan saçma sapan yatırımlar var acaba arkasından ne çıkacak dar nüfuslu bir bölgeye 50 metre aralıklar ile T7/T23 kurulmuş daha kötüsü içlerinde 16+ hız kullanan adam 2-3 kişidir.

Sinirlik yemin ediyorum. Benim ankastreden eve gelene kadar 20 Mbps düşüyor zaten. Ankastreye 60 Mbps geliyor test yaptım. 40 Mbps bile şu dönem için düşük bir hız zaten. ADSL söylemeyim direkt olmaması gereken bir hız zaten. Devletin bu firmaları denetlemesi gerekiyor. Madem devlet zorunlu tuttu fiberi getirmeyi. Bu Türk Telekom'u güzelce denetlesin o zaman hep zorunlu tutuyorsun. Hem de denetlemiyorsun bu gidişle 2040'da bile ADSL olur.
@Sabırlı sana fiber getirmek yerine ADSL sahip insanlara getirmeleri daha mantıklı. Saha dolabına 80 metre uzaklığın varmış. 100 Mbps'yi rahat alırsın o metreden zaten daha ne istiyorsun? 1 Gbps hız sunulur onu almak istersin o zaman anlarım ama şu an en yüksek 100 Mbps satıldığı için ben ilk 200 metrede VDSL kullananlara fiber getirmelerini mantıklı bulmuyorum. Ülkede ADSL ve 200 metre üstünde sonraki VDSL yok edilir. O zaman mantıklı bulurum.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı