Fiber İnternet Altyapısı bulunamıyor

Emirhan Kurt

Centipat
Evimin 50 metre ilerisinde fiber bağlantı gözüküyor. Aynı şekilde tam tersi istikamette de gözüküyor. Fakat bulunduğum sokakta Superonline ADSL verebiliyor, TürkNet internet veremiyor, Türk Telekom ise önceden kullanmama rağmen sokakta bağlantı bulamıyor bunun bir çözümü var mı? Alt sokaktan fiber bağlantısı yapılabilir mi veya 50 m gibi kısa bir mesafeden bağlantı oluşturulur mu?

Altyapı hangi firmaya ait onu öğrenmen lazım. Mesela Vodafone altyapısı varsa diğer firmalar ile anlaşması yoksa sadece Vodafone kullanabilir. Fiber olmasada VDSL alabilirsin diye düşünüyorum.

Aynı konuyu neden 2 kere açtınız anlamadım ama önceden de belirttiğim gibi altyapı başvurusu yapmanız lazım. Apartmanca hatta sokakca başvuru yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü tek sizin için kablo çekmezler. Çok maliyetli olur onlar adına. O yüzden imza toplayıp başvuru yapın.

Aynı konuyu neden 2 kere açtınız anlamadım ama önceden de belirttiğim gibi altyapı başvurusu yapmanız lazım. Apartmanca hatta sokakca başvuru yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü tek sizin için kablo çekmezler. Çok maliyetli olur onlar adına. O yüzden imza toplayıp başvuru yapın.
ilk defa konu açtım bilemeden 2 kere olmuş kusura bakmayın

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı