Fiber internet için servis saglayici

ozan96

Hectopat
İyi akşamlar öncelikle. Binamıza fiber altyapı çekecekler yarin. Çok uğraş verdim, yazmadığım yer, görüşmediğini kişi kalmadı. Telekoma gelsinler diye internet başvurusu da yapmıştım. Şimdi sorum şu ben geldiği gibi direk TürkNet'e geçebiliyor muyum? Yoksa belli bir ay kullanmam gerekiyor mu? Vazgeçip altyapıyı kaldırırlar diye korkmuyor değilim Telekom çok tuhaf bir şirket malumunuz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
TürkNet diğer firmaların fiber altyapılardan hizmet vermiyor. Sadece İstanbul'un bazı sitelerinde fiber hizmet verdiği birkaç yer mevcut. Dolayısıyla Türk Telekom fiber altyapısından Türknet aracılığıyla hizmet alamazsınız. Fiber aktif edildiği gibi Netspeed ve Millenicom'u arayıp bir sorun. Fakat fiber aktif olup TT'nin sisteminde görünse bile diğer firmaların sisteminde hemen görünmeyebilir, bir süre de onun için bekleyebilirsiniz. Hemen aynı gün aktif olmaz zaten TT'nin sisteminde bile. Netspeed 50 Mbps veriyor en fazla, Millenicom ise 100 Mbps veriyor ve taahhüt yok. Tabii ki Türk Telekom'un fahiş fiyatlarına bir de taahhüt vermeyin. Bahsettiğim firmaları deneyin.

Bizim binayada bagliyacaklar sanırım. Ben sitelerden altyapıyı sorgulatınca altyapı yok diyor. Sende de öyle oluyor mu?

Aslında sorum eğer başka sağlayıcı kullanırsak altyapıyı geri alırlar mı? Biraz daha anlaşılır olmam lazımdı kusura bakmayın. Ve evet sorguladigimda altyapı yok diyor. Yarın binaya getireceklerini söylediler kapimiza gelip.

Altyapıyı geri almak diye bir şey yok merak etmeyin. Sizin için önemli olan tek şey fiberin aktif olması ve hem TT hem de diğer firmaların sistemlerinde görünmesi. TT'ye sık sık sorun ne zaman aktif edilecek diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı