Fiber internet sürekli kopuyor

Hocam gelen ekip bakmıştı güce cihazla, 24 desibel olduğunu ve iyi olduğunu söylemişti. Fakat sınır değer 25 ise çok da iyi değil sanırsam?

Uzun bir aradan sonra güncelleme yapayım. Sorun sanırsam (ve umarım) çözüldü. Nasıl çözüldü? Aboneliğimi iptal ettirdim, yine TurkNet'ten abonelik açtırdım. 5-6 saate yakındır kopma yaşamadım. Neden çözüldü, nasıl çözüldü, diğer aboneliğin derdi neydi de 2 haftadır uğraştırdı bilmiyorum. @Disty @zeki1981 yardımlarınız için teşekkürler.

Rica ederiz ama eğer abonelik değişiminde sorun çözüldü ise senin hattın santraldeki bağlantısından kaynaklı olabilir.
Her ISS'ye santralde ayrılan portlar başkadır.
Benim aklıma bu geliyor.

Rica ederiz ama eğer abonelik değişiminde sorun çözüldü ise senin hattın santraldeki bağlantısından kaynaklı olabilir.
Her ISS'ye santralde ayrılan portlar başkadır.
Benim aklıma bu geliyor.
Bence TürkTelekom'un sistemlerinden bir arızaydı. Çünkü şöyle, ben aboneliğimi iptal edip 5 dakika sonra yeni abonelik açtım. TürkNet'te abonelik açıp belgeleriniz onaylanınca modem kullanıcı adı ve şifresi sisteme düşüyor. Daha TürkTelekom benim evime gelen interneti kesmeden belgelerim onaylandı. Aktivasyon sürecim daha bitmeden ben modem kurulumu yapıp internete erişebiliyordum. Kopma sorunları hala devam ediyordu. Ne zaman ki TürkTelekom hattıma gelen interneti kesti, daha sonrasında kurulum için eve gelip yeni aboneliğim için eve internet vermeye başladılar o zaman sorun çözüldü. Yani TürkTelekom üzerindeki hattım silinip açıldığında sorunum çözüldü.

Bence Türk Telekom'un sistemlerinden bir arızaydı. Çünkü şöyle, ben aboneliğimi iptal edip 5 dakika sonra yeni abonelik açtım. TurkNet'te abonelik açıp belgeleriniz onaylanınca modem kullanıcı adı ve şifresi sisteme düşüyor. Daha Türk Telekom benim evime gelen interneti kesmeden belgelerim onaylandı. Aktivasyon sürecim daha bitmeden ben modem kurulumu yapıp internete erişebiliyordum. Kopma sorunları hala devam ediyordu. Ne zaman ki Türk Telekom hattıma gelen interneti kesti, daha sonrasında kurulum için eve gelip yeni aboneliğim için eve internet vermeye başladılar o zaman sorun çözüldü. Yani Türk Telekom üzerindeki hattım silinip açıldığında sorunum çözüldü.

Çok ilginç bir sorun FTTH sisteminde bu gibi sorunlar olmaması lazım.
Bir de ISS değiştirince sorunun çözülmesi daha ilginç.
Neyse sorun çözüldü ise geçmiş olsun güle güle kullanın.
TurkNet iyidir ben GigaFiber bölgesindeyim süper bir şey umarım sanada nasip olur bir gün.

Çok ilginç bir sorun FTTH sisteminde bu gibi sorunlar olmaması lazım.
Bir de ISS değiştirince sorunun çözülmesi daha ilginç.
Neyse sorun çözüldü ise geçmiş olsun güle güle kullanın.
TurkNet iyidir ben GigaFiber bölgesindeyim süper bir şey umarım sanada nasip olur bir gün.

İşin daha da saçmalığı ben zaten TürkNet'teydim hocam :) TürkNet'ten çıkıp geri TürkNet'e girdim ve sorun çözüldü.

Geri
Yukarı