Fiber kablo çekimi sonrası paket değişimi

Maviares

Hectopat
Daha fazla  
Şu anda sahip olduğum internet TürkNet özgür iletişim paketi. 35 Mbps indirme 6 Mbps yükleme alıyorum. Dün binadaki tüm dairelere işçiler sarı bir fiber kabloyu asansörden dairelere çektiler içi camlı evin içinde duruyor sarı kablo. Şu anda sahip olduğum internet paketinden fiber bir pakete geçmek istiyorum hangi pakete geçmeliyim?
Ayrıca modemi fiber kabloya bağlarsam ne farkı olur eskisinden?

Şu anda sahip olduğum internet TürkNet özgür iletişim paketi. 35 Mbps indirme 6 Mbps yükleme alıyorum. Dün binadaki tüm dairelere işçiler sarı bir fiber kabloyu asansörden dairelere çektiler içi camlı evin içinde duruyor sarı kablo. Şu anda sahip olduğum internet paketinden fiber bir pakete geçmek istiyorum hangi pakete geçmeliyim?
Ayrıca modemi fiber kabloya bağlarsam ne farkı olur eskisinden?
Kablo Türk Telekoma ait ise aynı fiyata fiber üzerinden 100/8 Türknet kullanabilirsiniz. Paketin adı herhalde özgür iletişim fiberdi. (Mevcut modemle olmaz, fiber tarifelerde Türknet kullanman için ücretsiz fiber modem veriyor. )

Kablo başka bir firmanın ise o firmalara geçmeden Türknet üzerinden o interneti alamazsın.

Anladığım kadarıyla şu an VDSL 35 Mbps paketini kullanıyorsunuz ama TurkNet FTTH 85₺ olan pakete geçmek istiyorsunuz, doğru anladım değil mi ?

FTTH altyapı aktif olduğu zaman OİM üzerinde kayıt açmanız gerekli ve FTTH'ye geçmek istediğini belirtin.

Zaten VDSL olan bölge neden FTTH ile yenileniyor? biz enayi miyiz ADSL kullanıyoruz?
Sizi anlıyorum ama adsl olan altyapıyı sanırım türknet yeniledi 2-3 ay öncesine kadar. Yoksa bende çok çektim 4 mbps download. 0.7 kbps upload'tan. Fiberide Türk Telekom çekti galiba. Yani Türk Telekomun fiberi çekmeye gelene kadar burada vdsl olduğundan haberi bile yoktur

@Maviares VDSL altyapıyı yapan TT ama suç sizin değil saçma sapan hareketler yapan telekom firmasının.

Fiber ağ uzunluğumuz 54aA6xx51x665bB4 katrilyon KM oldu diye reklam yapmak için bunlar yoksa siz yüksek ihtimalle VDSL ile doğru profilleri kullanarak 100 mbps hıza ulaşırdınız diye tahmin ediyorum.

Dertleri her eve fiber çekelim de reklam olsun birkaç gün önce forumda gördüm VDSL ile 85 mbps alan aboneye FTTH getirmişler? ee ne oldu adamın gecikme süresi 5 ms düştü hiçbir şey fark etmedi üstüne 6 TL modem kirası ödemiş olacak.

Sonra TT saha ekipleri gelip aslında 8-12 mbps fena hızlar değil idare eder desin bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum.

@Maviares VDSL altyapıyı yapan TT ama suç sizin değil saçma sapan hareketler yapan Telekom firmasının.

Fiber ağ uzunluğumuz 54AA6XX51x665BB4 katrilyon km oldu diye reklam yapmak için bunlar yoksa siz yüksek ihtimalle VDSL ile doğru profilleri kullanarak 100 Mbps hıza ulaşırdınız diye tahmin ediyorum.

Dertleri her eve fiber çekelim de reklam olsun birkaç gün önce forumda gördüm VDSL ile 85 Mbps alan aboneye ftth getirmişler? Ee ne oldu adamın gecikme süresi 5 ms düştü hiçbir şey fark etmedi üstüne 6 TL modem kirası ödemiş olacak.

Sonra TT saha ekipleri gelip aslında 8-12 Mbps fena hızlar değil idare eder desin bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum.

Benim gibi 30'larda VDSL2 destekleyenlere getirsenler neyse deceğim. Yani 75 Mbps altındaki altyapılara getirseler neyse. 140 Mbps download destekleyipte FTTH getirildiğini gördüm. Senin durum daha da kötü 2020'de ADSL nedir ya 😡. ADSL olsun bari annex m olsun. En azından 24-32 Mbps download 3 Mbps upload alsınlar o da yok. Çok nadir Annex M var Türkiye'de forumda bile gördüğümde şaşırdım.

@Maviares VDSL altyapıyı yapan TT ama suç sizin değil saçma sapan hareketler yapan telekom firmasının.

Fiber ağ uzunluğumuz 54aA6xx51x665bB4 katrilyon KM oldu diye reklam yapmak için bunlar yoksa siz yüksek ihtimalle VDSL ile doğru profilleri kullanarak 100 mbps hıza ulaşırdınız diye tahmin ediyorum.

Dertleri her eve fiber çekelim de reklam olsun birkaç gün önce forumda gördüm VDSL ile 85 mbps alan aboneye FTTH getirmişler? ee ne oldu adamın gecikme süresi 5 ms düştü hiçbir şey fark etmedi üstüne 6 TL modem kirası ödemiş olacak.

Sonra TT saha ekipleri gelip aslında 8-12 mbps fena hızlar değil idare eder desin bu işin sonu nereye varacak bilmiyorum.
Pardon ben yanlış belirtmişim benimki VDSL2 bu arada
Peki fiber altyapı ne zaman aktif olur? Türknet müşterisi olarak bunu nereye sorarım?

Yeni konular

Geri
Yukarı