Fiber kullanıp kullanılmadığı nasıl anlaşılır?

Maalesef şu anda çekemem. Telefonun şarjı bitti ama kabloları tarif edebilirim isterseniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Altyapın hakkında bilgi bu videoda verilmiş.
Uydu kablosu gibi mi kablo?
Yüksek ihtimalle öyledir.

Evet baya bir okkalı.
Anladım. O altyapı havai kablolar ile çekiliyor. Bir nevi VDSL gibi mahalledeki saha ya da toplama kutusuna fiber geliyor binalara bakır kablo ile dağıtılıyor. Bu altyapı ile 100 Mbps alabilirsiniz. Sizi bu kabloyla bağladılar ise zaten binada FTTH eve kadar fiber yoktur. Zaten Kablonet'in eve kadar fiberi aşırı az yerde var hatta internette bir tane bile kullanan görmedim.

Anladım. O altyapı havai kablolar ile çekiliyor. Bir nevi VDSL gibi mahalledeki saha ya da toplama kutusuna fiber geliyor binalara bakır kablo ile dağıtılıyor. Bu altyapı ile 100 Mbps alabilirsiniz. Sizi bu kabloyla bağladılar ise zaten binada FTTH eve kadar fiber yoktur. Zaten Kablonet'in eve kadar fiberi aşırı az yerde var hatta internette bir tane bile kullanan görmedim.
O zaman artık Tanrı/Allah'ın izni ile (Hangi dine inanıyorsanız o dinin tanrısı.) 2 sene sonra gigafiber gelir de rahatlarız. Sağolun cevap için.

Yeni konular

Geri
Yukarı