Fiber kullanıp kullanılmadığı nasıl anlaşılır?

Bir şey anlamadım ama sağolun.
SpeedTest'e girip ve test yap. Upload hızına geldiğinde bir anda 100 Mbps hızlara çıkıp sonradan 10'lara düşüyorsa fiberdir. 0'dan yükselip 8'e zar zor çıkıyorsa xDSL altyapıdır. Kesin bir yöntem mi, bilmiyorum. Ama genelde böyle oluyor.
Yok :(
Peki nasıl bağlattıracağım? Altyapı var diyor.
Hangi siteden sorguluyorsun?

SpeedTest'e girip ve test yap. Upload hızına geldiğinde bir anda 100 Mbps hızlara çıkıp sonradan 10'lara düşüyorsa fiberdir. 0'dan yükselip 8'e zar zor çıkıyorsa xDSL altyapıdır. Kesin bir yöntem mi, bilmiyorum. Ama genelde böyle oluyor.

Hangi siteden sorguluyorsun?
Kendi sitesinden.

Sanırsam yok 8'e zar zor çıkıyor :(

Kendi sitesinden.

Sanırsam yok 8'e zar zor çıkıyor :(

Pardon Kablonet yazmışsın. Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almayı dene. GPON ile bağlantı yapıp yapmayacaklarını sor. Fiber yazsa bile hiç belli olmuyor. Superonline ve TurkNet hariç Türk ISS firmaları fiber olmasa bile fiber olarak gösteriyor. Çünkü zaten fiber altyapıda VDSL ile alınabilen hızları sunuyorlar. Bu yüzden fiber olmasa bile Türk Telekom fiber olarak gösteriyor.

Pardon Kablonet yazmışsın. Müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almayı dene. GPON ile bağlantı yapıp yapmıyacaklarını sor.
Sağolun. Şimdi arayıp soruyorum tam olarak ne diyeceğimi açıklar mısınız? GPON ne demek onu da bilmiyorum ama yani aradan evirip çevirip sizde zaten fiber var falan demesinler diye soruyorum.

Yok :(
Peki nasıl bağlattıracağım? Altyapı var diyor.
Belki FTTB olabilir. Yani o cihazın işini gören alet bina girişinde olabilir tüm bina kullanıcıları için. En iyisi aramak bence müşteri hizmetlerini.

Bende fiber mi var yoksa ADSL/VDSL mi diyebilirsiniz.

Sizin internetiniz Kablonet fiber. Kablonet, GPON yerine kendi altyapısını kullanıyor. Kablone fiberde de 100 Mbps alabilirsiniz.

Evde GPON altyapı olması gerekiyor. Kablonet FTTB yapıyor ama FTTH yapmaya da başlamıştı. Binada hangi şirketin fiber altyapısi var?
Kablonet'in var gözüküyor. Diğerlerini bilmiyorum.
Sizin internetiniz Kablonet fiber. Kablonet, GPON yerine kendi altyapısını kullanıyor. Kablone fiberde de 100 Mbps alabilirsiniz.
Kablosuz bağlantıda 20 ms normal mi peki yoksa ben mi çok abartıyorum? Bir de kabloluda da 7-8 ms bazen 10-12 ms arası. Fazla değil mi?

Kablonet'in var gözüküyor. Diğerlerini bilmiyorum.

Kablosuz bağlantıda 20 ms normal mi peki yoksa ben mi çok abartıyorum? Bir de kabloluda da 7-8 ms bazen 10-12 ms arası. Fazla değil mi?
Kablonet hem FTTB hem FTTH yapıyor. FTTB ise buna fiber demek pek uygun değil ama 100 Mbps alırsın. Yalnız ben Kablonet önermem fiyatlar çok yüksek. ADSL/VDSL altyapı nasıl? TürkNet'ten altyapını sorgula belki GigaFiber vardır bendeki gibi. Gigafiber var ise 1000 Mbps hızı 100 TL'ye alırsın.

Kablonet hem FTTB hem FTTH yapıyor. FTTB ise buna fiber demek pek uygun değil ama 100 Mbps alırsın. Yalnız ben Kablonet önermem fiyatlar çok yüksek. ADSL/VDSL altyapı nasıl? TürkNet'ten altyapını sorgula belki GigaFiber vardır bendeki gibi. Gigafiber var ise 1000 Mbps hızı 100 TL'ye alırsın.
Baktım gigafiber yok maalesef. Daha yeni yeniledik kabloneti 2 sene sonra anca altyapı gelince geçeriz :D

Yeni konular

Geri
Yukarı