Fiber mi geliyor?

Çok şükür kavuşturana ki bugün internete kavuştum. Hem de ne internet :) Süreci şöyle özetleyeyim: daha önce adresimde sadece ADSL vardı ve maksimum 11 Mbps alabiliyordum. Yakın zamanda saha dolaplarını yenilediklerini gördüm. Ayın 23 ünde internetim kesildi ve sorgulamama göre dolapların aktif edilmesi sürecini başlatmışlar ve tüm portları yeni dolaplara aktarmışlar. Dolaplara fiber geliyor oradan da evlere telefon kablosu ile dağıtmaya başladılar. 5 gün boyunca internetsiz kaldım ve bugün T telekom ekipleri eve gelip VDSL hattımı aktifleştirdi.

İnternet hizmetimi Türknet' ten alıyorum. Bu süreçte çok yardımcı oldular sağ olsunlar (Reklam yapmak gibi olmasın). Yeni dolabın aktifleştirilmesinden sonra beni direkt olarak 100 Mbps pakete aktardılar. Normalde hız sorgulama sitelerinde adresimde max. 72 Mbps alabileceğim yazıyordu ve ben bu hıza razıydım. Türknet beni aradı öncelikle 5 günlük kesintinin faturadan düşüleceğini ardından da hattımın 100 Mbps desteklediğini ve hızımı arttıracağını söyledi ardından hız testi yaptığımda 94-95 Mbps değerlerine ulaşabildim. Ayrıca Upload değerlerimin şuanlık 8 olduğunu fakat beni Yapa altyapısına aktaracaklarını ve bu değerin daha da yükseleceğini söylediler. T.Telekomdan gelen ekip max. 50 Mbps alabileceğimden bahsettiler ben ise sorgulamada daha yüksek çıktığını söyledim ama o değerlerin yanlış olduğunu falan söyleyip pek ciddiye almadılar beni. Bu sebeple de TürkNet' e bu süreç için teşekkür ederim. Umarım diğer arkadaşlarda bu hızlara ulaşabilir. T.Telekom gerçekten gözümden düştü diyebilirim. Ayrıntılı değerleri ve hat değerlerini resim olarak ekledim. Hat değerleri konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-12-27 162451.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-27 162451.png
    36,4 KB · Görüntüleme: 38
  • Ekran görüntüsü 2021-12-27 162546.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-27 162546.png
    35,7 KB · Görüntüleme: 37
  • Ekran görüntüsü 2021-12-27 162157.png
    Ekran görüntüsü 2021-12-27 162157.png
    50,8 KB · Görüntüleme: 42
Çok şükür kavuşturana ki bugün internete kavuştum. Hem de ne internet :) Süreci şöyle özetleyeyim: daha önce adresimde sadece ADSL vardı ve maksimum 11 Mbps alabiliyordum. Yakın zamanda saha dolaplarını yenilediklerini gördüm. Ayın 23 ünde internetim kesildi ve sorgulamama göre dolapların aktif edilmesi sürecini başlatmışlar ve tüm portları yeni dolaplara aktarmışlar. Dolaplara fiber geliyor oradan da evlere telefon kablosu ile dağıtmaya başladılar. 5 gün boyunca internetsiz kaldım ve bugün T telekom ekipleri eve gelip VDSL hattımı aktifleştirdi.

İnternet hizmetimi Türknet' ten alıyorum. Bu süreçte çok yardımcı oldular sağ olsunlar (Reklam yapmak gibi olmasın). Yeni dolabın aktifleştirilmesinden sonra beni direkt olarak 100 Mbps pakete aktardılar. Normalde hız sorgulama sitelerinde adresimde max. 72 Mbps alabileceğim yazıyordu ve ben bu hıza razıydım. Türknet beni aradı öncelikle 5 günlük kesintinin faturadan düşüleceğini ardından da hattımın 100 Mbps desteklediğini ve hızımı arttıracağını söyledi ardından hız testi yaptığımda 94-95 Mbps değerlerine ulaşabildim. Ayrıca Upload değerlerimin şuanlık 8 olduğunu fakat beni Yapa altyapısına aktaracaklarını ve bu değerin daha da yükseleceğini söylediler. T.Telekomdan gelen ekip max. 50 Mbps alabileceğimden bahsettiler ben ise sorgulamada daha yüksek çıktığını söyledim ama o değerlerin yanlış olduğunu falan söyleyip pek ciddiye almadılar beni. Bu sebeple de TürkNet' e bu süreç için teşekkür ederim. Umarım diğer arkadaşlarda bu tarz hızlara ulaşabilir. T.Telekom gerçekten gözümden düştü diyebilirim. Ayrıntılı değerleri ve hat değerlerini resim olarak ekledim. Hat değerleri konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Çok iyi hocam hayırlı olsun:) Bence yapaya geçmeyin hızınız gayet yüksek :)

Çok iyi hocam hayırlı olsun:) Bence yapaya geçmeyin hızınız gayet yüksek :)
Teşekkürler hocam. Yapa benim için daha mı kötü olur daha önce kullanmadım bilmiyorum. Yani hız konusunda düşü yaşar mıyım? Telefondaki arkadaş yapa ile daha iyi upload hızları alabileceğimi söyleyince bende evet dedim. Hatta mesaj geldi yapa süreci başladı diye.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı