Fiber mi? VDSL mi?

fioness

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Evime İnternet bağlatacağım. Turkcell Superonline binaya fiber çekmiş. Superonline'a başvurursam fiber İnternet alabilirim ama şöyle bir durum var. TurkNet'e 85 TL verip VDSL üzerinden 75 Mbps alabiliyorken neden Superonline'dan alıp 90 TL verip 35 Mbps alayım?

Sizce mantıklı olan hangisidir?

Fiber mi? VDSL mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiber alırsanız ping değerleriniz daha iyi olur ve düşük hız sorunu hiç yaşamazsınız. Turkcell’in müşteri hizmetleri de daha iyi. VDSL altyapısında gecikme değerleri daha yüksek ve kopmalar gibi sorunlar yaşanma oranı da daha çok. Hız istiyorsanız 75 Mbps, düşük gecikme değeri istiyorsanız Turkcell Superonline 35 Mbps. Millenicom gibi Superonline altyapısı kullanan alternatiflere de bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Fiber alırsanız ping değerleriniz daha iyi olur ve düşük hız sorunu hiç yaşamazsınız. Turkcell’in müşteri hizmetleri de daha iyi. VDSL altyapısında ping değerleri daha yüksek ama kopmalar gibi sorunlar yaşanma oranı da daha çok. Hız istiyorsanız 75 Mbps, düşük gecikme değeri istiyorsanız Turkcell Superonline 35 Mbps. Millenicom gibi Superonline altyapısı kullanan alternatiflere de bakabilirsiniz.
Arkadaşın dediği gibi rekabetçi online takılacağım akşam yoğun olduğu saatlerde de sıkıntısız oynamak istiyorum diyorsan fiber. Ben download adamıyım diyorsan vdsl

Arkadaşın dediği gibi rekabetçi online takılacağım, akşam yoğun olduğu saatlerde de sıkıntısız oynamak istiyorum diyorsan fiber. Ben download adamıyım diyorsan VDSL.
Turkcell’in fiber altyapısını kullanan bir hizmet alıp 50 veya 100 Mbps sınırsız kullanması çok daha mantıklı geliyor bence. Turkcell’den direkt alınan hizmet ile neredeyse aynı. Bir sorun olunca bile Turkcell kendi altyapı sorununu kendi çözüyor. Millenicom 50 Mbps internete ₺89.90 istiyor.

Son düzenleme:
Turkcell’in fiber altyapısını kullanan bir hizmet alıp, 50 veya 100 Mbps sınırsız kullanması çok daha mantıklı geliyor bence. Turkcell’den direkt alınan hizmet ile neredeyse aynı. Bir sorun olunca bile Turkcell kendi altyapı sorununu kendi çözüyor. Millenicom 50 Mbps internete ₺89.90 istiyor.
Ayrıca kurulumu ve modemi de Superonline hallediyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı