Fiber Modem tavsiyesi

Makaleler
2
Yer
Ojom - Umbara
Merhaba, kendi modemimin tuşu bozulduğu için yeni modem almam gerek ama nasıl neye göre almam gerek bilmiyorum. Kısaca internetim fiber ve 1 masaüstü PC, 4 telefon bağlanıyor, bir de televizyonuma giden aşağıdaki cihaz var. Nasıl bir şey almalıyım? Linkteki ürün işimi görür mü? @Rivadex @Jonathan North @Strider0628 @Yener K.

WhatsApp Image 2021-10-17 at 21.16.23.jpeg

Tavsiyem Wi-Fi 5 veya 6 destekleyen bir modem almanız.
Bunun dışında kullandığınız diğer servisleri de hesaba katarsanız iyi olur.
Bu aralar çok övülen bir modem olduğu için paylaştım şahsi bir fikrim yok.
Yüksek band genişliği desteklediği için ve yakın komşuma aldırdığım bir ürün, sorun yaşamıyor ürünü kurulumunu da ben yaptım, kolay bir Ara yüzü var.

Merhaba, kendi modemimin tuşu bozulduğu için yeni modem almam gerek ama nasıl neye göre almam gerek bilmiyorum. Kısaca internetim fiber ve 1 masaüstü PC, 4 telefon bağlanıyor, bir de televizyonuma giden aşağıdaki cihaz var. Nasıl bir şey almalıyım? Linkteki ürün işimi görür mü? @Rivadex @Jonathan North @Strider0628 @Yener K.

Eki Görüntüle 1191874

Fiberde modem yerine router kullanılır ve router olarak bu routerı almanı öneririm Broadcom chipsetli fiyatına göre çok güzel bir cihazdır.

Asus DSL N16 kullanıyorum, açıkçası evin duvarları ve bağlantısı kurduğun cihazlar arasında ne kadar kadar mesafe var bilmiyorum ama çekim gücü öyle ahım şahım premium örümcek tipi gamer modemler/routerler kadar değil, tabii anladığım kadarıyla ethernet port sayısı ve fiber internet(100 MBps'e kadar) ihtiyacımı karşılasın diyorsan her türlü iş yapar, bazı eski modemlerde olduğu gibi karışık bir arayüzü de olmadığı gibi eğer ki bu modelde karar kılarsan mutlaka firmware yazılımını da cihazın resmi destek sayfasından ilgili dosyayı indirip güncelle derim, şahsen aldıktan 3 sene sonra saçma bir şekilde kabloyla bağlanan internet, kablosuz olarak diğer dizüstü ve telefonlarda bağlantı sıkıntısı yaratıyordu ki ta ki bu bahsettiğim firmware sürümünü güncelleyene kadar.

Modemler hakkında çok bir bilgim yok, belki bütçen dahilinde daha iyi modem önerisi yapacak arkadaşlar vardır, ben de öğrenmek isterim :)

Son düzenleme:
Bütçe varsa önerim budur:

Evde Turknet Fiber (Turk Telekom altyapı) ile kullanıyorum ve memnunum.
Ekstra ne artısı vardır? Bir de ben modem mi alacağım router mı? Kafam biraz karıştı. @Alfa Prime @NYTMARE

Geri
Yukarı