Fiber Modemde Hat Değerlerini Görüntüleme

Rovildi

Kilopat
Daha fazla  
Dün fiber modem geldi elime Türk Telekom'un özel üretim olan TP-Link Archer C5v AC1200 Wireless Dual Band Gigabit Voip Router modelini teslim aldım. Bu modem içerisindeki max alınabilecek hız, SNR0 margin gibi detayları nereden öğrenebilirim? Öyle bir menü çubuğu bulamadım bir türlü. Özel üretim diye bazı özelliklerini kapattılar mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
SNR değeri DSL hatlarda olur. Fiber hatlarda kayıp yok denecek kadar azdır. Bu tür değerleri görebileceğiniz bir yer de yok.

Saha dolabı ne oluyor? Türk Telekom 100mbps diyor ama upload hızı yazmıyor.

Sokağındaki şu tarz bulunan kutular ttnet saha dolabı - Google'da Ara: Mesela bu tip7 saha dolabı fiber dolaptır, ancak evlere vdsl olarak dağıtılır ve ttnet için paket tarifesi hipernet diye geçer. Tabi evine sarı kablo gelirse eğer fibernettir. Uploadı takma kafana derim o da aynı hızda oluyor ancak dağıttıkları hız malum.

Fiber bağlantın varsa sözleşmedeki hızlarını alırsın.

Şu anda hattın bağlı ve devrede ise speedtest yaparak görebilirsin. Networkündeki diğer cihazların da kullanımına bağlı olarak sözleşmedeki hızlarına yakın bir sonuç görürsün.

Fiber bağlantın yok ise servis sağlayıcının sitesinde alabileceğiniz maksimum hız gibi bir bölüm vardır, ya da müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsin.

Bulunduğun bölgede fiber desteği yok ve dsl hizmeti veriyorlarsa santrale olan uzaklığına ve devrenin kullanımına bağlı olarak hızın taahhüt ettikleri hızdan düşük olabilir. O yüzden sözleşmede "x mbit'e kadar" yazarlar.

Fiber bağlantın varsa sözleşmedeki hızlarını alırsın.

Şu anda hattın bağlı ve devrede ise speedtest yaparak görebilirsin. Networkündeki diğer cihazların da kullanımına bağlı olarak sözleşmedeki hızlarına yakın bir sonuç görürsün.

Fiber bağlantın yok ise servis sağlayıcının sitesinde alabileceğiniz maksimum hız gibi bir bölüm vardır, ya da müşteri hizmetlerini arayıp öğrenebilirsin.

Bulunduğun bölgede fiber desteği yok ve dsl hizmeti veriyorlarsa santrale olan uzaklığına ve devrenin kullanımına bağlı olarak hızın taahhüt ettikleri hızdan düşük olabilir. O yüzden sözleşmede "x mbit'e kadar" yazarlar.
Benim dediğim en fazla kaç mbps alabilirim. 24mbps download hızım var.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı