Fiber Optik Kablo Karşılaştırması

Emir Eroll

Hectopat
Daha fazla  
76eb6f97e2959a6237b02f54bf333c69.jpg

Screenshot_3.png

Dostlar merhaba, iki kablo arasında herhangi bir fark var mı? Hız, sağlamlık ve ping olarak. Şimdiden teşekkür ederim

Üsteki kesin fiber optik kablo. Alttakinin icinde cam gibi saydam bir şey varsa o da fiber optiktir, bak bir. Benim evde saridan var, sorun yasamiyorum ama kablolar arasi da ne kadar fark olabilir İkisi de fiber optikse?

Bizim eve giren kablo fiber optik, alttaki gibi gri. En içte cam elyaftan kablo vardır. Çok zorlarsan kırılır ve fiber kablolara ek yapılmıyor bildiğim kadarı ile.
Kutuya kadar değişmesi gerekiyor.

Çok zorlarsan kırılır ve fiber kablolara ek yapılmıyor bildiğim kadarı ile.
Ek yapılabiliyor ama çok özel araçlar gerektiriyor ve tavsiye edilen bir yöntem değil. Zira içini veya verilen ışığı (lazeri) göremediğiniz bir kablo içerisinde nereye kadar iletildiğini tespit edip, hesaplamak kolay değil maalesef. Astarı yüzünü geçtiği için, dediğiniz gibi en kolay yöntem olan kutuya (veya ek bağlantı noktasına) kadar değişimi sağlanıyor.

Ek yapılabiliyor ama çok özel araçlar gerektiriyor ve tavsiye edilen bir yöntem değil. Zira içini veya verilen ışığı (lazeri) göremediğiniz bir kablo içerisinde nereye kadar iletildiğini tespit edip, hesaplamak kolay değil maalesef. Astarı yüzünü geçtiği için, dediğiniz gibi en kolay yöntem olan kutuya (veya ek bağlantı noktasına) kadar değişimi sağlanıyor.
Bilmiyordum, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı