Fiberden Adsl/Vdsl'e geçiş sonrası ISS'lerle nasıl anlaşılır?

Halovskii

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar Turkcell Superonline oparatörü kullanıyordum fakat Ping/kopma/yavaşlama gibi sorunlardan dolayı internetimi iptal ettirdim. Superonline fiber bağlantı için ADSL kablosunu fiber cam kablosu ile degistirmişti. Fakat simdi tekrar Comnet/türknet gibi oparatörlerden hizmet almak istiyorum fakat cam kablo nedeniyle daireye herhangi bir VDSL /ADSL bağlantı yok. Bu sorunu Comnet'e açtıgımda "sadece port bağlantınızı yapıyoruz gerisibi sizin yapmanız gerek" dediler bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar Turkcell Superonline oparatörü kullanıyordum fakat Ping/kopma/yavaşlama gibi sorunlardan dolayı internetimi iptal ettirdim. Superonline fiber bağlantı için ADSL kablosunu fiber cam kablosu ile degistirmişti. Fakat simdi tekrar Comnet/türknet gibi oparatörlerden hizmet almak istiyorum fakat cam kablo nedeniyle daireye herhangi bir VDSL /ADSL bağlantı yok. Bu sorunu Comnet'e açtıgımda "sadece port bağlantınızı yapıyoruz gerisibi sizin yapmanız gerek" dediler bu sorunu nasıl çözebilirim?
İç tesisat müşterinin sorumluluğunda olduğundan dolayı firmalar genelde iç tesisatla ilgilenmezler. Ankastreden dairenize bir CAT kablo çekerek halledebilirsiniz.

Bazı sorunlarınızı daha iyi izah etmeniz gerekiyor.
Dairenize kadar hangi altyapı geliyor?
Mevcut alt yapınızdan hangi ISS'ler hizmet veriyor?
Tam olarak sorununuz nedir?

Ankastreden CAT 5/6 kablo çekersin olur biter.
Ben uğraşmam dersen çağır elektrikçiyi, kabloyu ana doğalgaz hattının yakınından geçirip modeme kadar ulaştırır.
Yanlışım yoksa kapı zilinin üst tarafında duran yuvarlak oyuk yerden kablo geçiyordu delme işlemine gerek kalmadan.

İç tesisat müşterinin sorumluluğunda olduğundan dolayı firmalar genelde iç tesisatla ilgilenmezler. Ankastreden dairenize bir CAT kablo çekerek halledebilirsiniz.

Bağlantı tipi nasıldır oyle dümzüz siyah bant ile bağlayabilir miyiz yoksa başka bir şey lazım mı?
Bazı sorunlarınızı daha iyi izah etmeniz gerekiyor.
Dairenize kadar hangi altyapı geliyor?
Mevcut alt yapınızdan hangi ISS'ler hizmet veriyor?
Tam olarak sorununuz nedir?

Daireye derken direkt daireyi kast ettim zaten :) binanın alt yapısı var bina içi tehsisat döşeli daire içine giren kablolarda sorun yaşıyorum. Teşekkürler.
Ankastreden CAT 5/6 kablo çekersin olur biter.
Ben uğraşmam dersen çağır elektrikçiyi, kabloyu ana doğal gaz hattının yakınından geçirip modeme kadar ulaştırır.
Yanlışım yoksa kapı zilinin üst tarafında duran yuvarlak oyuk yerden kablo geçiyordu delme işlemine gerek kalmadan.

Bahsi geçen yerde ki kablo kalabalığından dolayı kablo geçişi olmuyor. Genel olarak olayı kavradım teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bağlantı tipi nasıldır oyle dümzüz siyah bant ile bağlayabilir miyiz yoksa başka bir şey lazım mı?
Ankastredeki reglete kablonun iki telini krone bıçağıyla çakacaksınız. Sonra dairenizde de aynı renkli 2 telin ucuna RJ-11 jack çakacaksınız. Böylece ankastreden dairenize kablo çekmiş olacaksınız.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı