Fidye virüsü

stork78

Hectopat
Windows güvenliğinde dün bir uyarı vardı girdim baktım fidye ile ilgili bir şey yazıyordu ve overdriverı açmamı istedi açtım sonra ünlem kalktı bu fotoğraflarda fidye yazılımı kapalıydı bayadır, bende sorun yaratır mı? Bu koruma geçmişteki dosyalar nedir? Açtığımda çıktı.

Dosya Ekleri

• virüs.png
    virüs.png
    77,2 KB · Görüntüleme: 166
  • virüs 2.png
    virüs 2.png
    86,4 KB · Görüntüleme: 176
  • virüs 3.png
    virüs 3.png
    86,9 KB · Görüntüleme: 172
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu fidye virüsü eğer dosyalarının hepsini başka uzantı ile değiştirip kullanılmaz hale getiriyorsa geçmiş olsun formattan başka bir şey seni kurtarmaz çünkü bende böyle bir virüse yakalandım

Windows güvenliğinde dün bir uyarı vardı girdim baktım fidye ile ilgili bir şey yazıyordu ve overdriverı açmamı istedi açtım sonra ünlem kalktı bu fotoğraflarda fidye yazılımı kapalıydı bayadır, bende sorun yaratır mı? Bu koruma geçmişteki dosyalar nedir? Açtığımda çıktı.

Korumalı klasörlere erişmeye çalışan ve engellenen programların listesini gösteriyor. Eğer bunlar gerçekten güvendiğiniz yazılımlarsa erişime izin verin diyor.

Şimdi ben ne yapmalıyım? yani virüsün girdiğini düşünmüyorum sadece sistem virüsten korumuştur diye düşünüyorum ama umarım yanılmam, bunu nasıl anlayabilirim? sistemi 6 ay oluyor toplayalı sisteme zarar gelsin istemem.Dünden beri normal oyunlarıma girip devam ediyorum
Önemli dosyalarını yedekle daha önce fidye virüsü yemiş biri olarak. Sonra pişman olursun.
Oyunlarımdan başka bir şeyim yok

Crack oyun varsa ondan olabilir. Sağlam bir virüs programı ile bilgisayarı taramanız çok iyi olur. Malwarebytes tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı