FIFA 13 Kasma Sorunu

Atal222

Hectopat
Yer
Tekirdağ/Çorlu
Merhaba arkadaşlar, FIFA 13'te bir kasma sorunu yaşıyorum. Bu sorun aynı şekilde PES 2013'te de vardı fakat update kurduğumda sorun çözüldü.
Aynı şekilde FIFA 13'e de update kurmayı denedim fakat, FIFA 13'te hala bu sorunu yaşıyorum ama oyunda kasma yaşadığım zaman ESC'ye basınca sorun çözülüyor, bir süre sonra tekrar oluyor. Sistem özelliklerinin de yettiğini düşünüyorum. Sistem özelliklerim;

Intel Core 2 Quad Q8200 2.33 GHz
4 GB DDR2 RAM
ZOTAC 430 ekran kartı.

PES 2013'te en yüksek ayarlarda şu an çok rahat oynuyorum fakat FIFA'da sadece lowda sorun olmadan oynayabiliyorum.

PES 2013'te en ufak kasma bile yok fakat ve de ayarlar en yüksekte ve çözünürlülük 1680x1050 ayrıca dediğim gibi ESC tuşuna bastıktan sonra düzeliyor ve 5-10 dakika kadar akıcılığını koruyor.

FIFA, Pes gibi sulu boya grafikleri kullanmmıyor biraz daha sistem istiyor. Ne yap biliyor musun, oyunu aç alt+tab ile aşağıya at 15 fdk sonra tekrar gir. Çok az bende de oluyor bu durum. Reoladed sürümünde.

Bu oyun için yeterli bir kart. FIFA 13'ü 1.6 sürümüne güncellediniz mi? Ekran kartınızı da en son beta sürüme?

Ben güncelledim fakat fayda etmiyor. Bende de HD5750 var fakat 3-4 dakikada bir 1-2 saniyelik kasmalar yaşanıyor. Zaten FIFA 13, 1 ay sonra anca kırılan bir oyun. Sorunları da beraberinde illa geliyor. Oyunda çok bug var bu sene... Top kayboluyor, çarpışma motorundan dolayı komik anlar yaşanıyor vs. ve ben kasmayı da buna bağlıyorum ki HD5750'de hiç kasmaması gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı