FIFA 17 için R7 240 sistem yükseltme

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar merhaba. Benim sistemim;

Intel Xeon E5440 2.83 GHz
4 GB DDR2 800MHZ RAM
R7 240 MSI 2GB

Şimdi ben bu sistemin anakartını 4 RAM slotlu bir anakartla değiştirip RAM'i 8 yapıp FIFA 17 oynamak istiyorum. Sizce oynayabilir miyim? Yani RAM'i 8 yaptığımı düşünün. Bu sistem FIFA 17 kaldırır mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Bekliyorum.

Oynayabilirsiniz ama akıcılık beklemeyin. Bu sistemi çok upgrade etmeyin paranızı biriktirip 6-7 sonra sistem toplayın ne yazık ki şimdi toplanmaz çünkü madenciler, dolar izin vermiyor.
Madencilerle işim yok ki benim keşke olsa, o kadar para bende ne gezer. :D Anakartı ikinci el almayı düşünüyorum 50-60 Tl'ye. RAM'leride Aliexpress'den alacağım. Toplamda 100 Tl gibi bir harcama yapmış oluyorum. Akıcılık beklemek değilde Ultimate Team'e girip dropsuz 40 FPS oynamak istiyorum. Açar mı 40 FPS sizce?

Madencilerle işim yok ki benim keşke olsa, o kadar para bende ne gezer. :D Anakartı ikinci el almayı düşünüyorum 50-60 Tl'ye. RAM'leride Aliexpress'den alacağım. Toplamda 100 Tl gibi bir harcama yapmış oluyorum. Akıcılık beklemek değilde Ultimate Team'e girip dropsuz 40 FPS oynamak istiyorum. Açar mı 40 FPS sizce?
Bilemiyorum testlere bakabilirsiniz düşük orta ayarlarda bu tür FPS ortaya çıkacaktır.

4GB RAM eklerseniz amacınıza ulaşacaksınızdır. Bu videoda ki sistem sizinkine çok yakın. Hatta aynı denebilir. Ama galiba RAM eksikliğinden böyle bir sorun yaşamış. Adam 60FPS'de stabil olmayan bir deneyimle oyun oynuyor. Bu sorunun nedeni oyunun korsan olması, RAM eksikliği veya optimizasyon sorunu olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

4GB RAM eklerseniz amacınıza ulaşacaksınızdır. Bu videoda ki sistem sizinkine çok yakın. Hatta aynı denebilir. Ama galiba RAM eksikliğinden böyle bir sorun yaşamış. Adam 60FPS'de stabil olmayan bir deneyimle oyun oynuyor. Bu sorunun nedeni oyunun korsan olması, RAM eksikliği veya optimizasyon sorunu olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Cevap için teşekkür ederim hocam. En kısa zamanda anakartı değiştirip 4 GB RAM daha ekleyeceğim sistemime. Eski bir canavar olacak gibi gözüküyor :D

Arkadaşlar merhaba. Benim sistemim;

Intel Xeon E5440 2.83 GHz
4 GB DDR2 800MHZ RAM
R7 240 MSI 2GB

Şimdi ben bu sistemin anakartını 4 RAM slotlu bir anakartla değiştirip RAM'i 8 yapıp FIFA 17 oynamak istiyorum. Sizce oynayabilir miyim? Yani RAM'i 8 yaptığımı düşünün. Bu sistem FIFA 17 kaldırır mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Bekliyorum.
Evet kaldırır low ve orta da 40-60 FPS Alırsın diye düşünüyorum.

Akıcılık beklemeyin diyor da kuzenim 16 GB RAM, i7 6700K, R7 240 ile 1280x720 Low da 70-80 fps alıyor. Grafikler de öyle çok bozuk değil canlı net
İ7 6700K, ile Xeon E5440 aynı kefeye koyup söylüyorsun ve 1280x720 test edip yanlış şeyler söylüyorsun git biraz bilgi öğren. Üstelik hadi aşırı bilgisiz olsan bile 16 GB DDR4 RAM ile 4 GB DDR2 800 MHz RAM karşılaştırabilecek kadar cahil olmamanız gerekir...

Akıcılık beklemeyin diyor da kuzenim 16 GB RAM, i7 6700K, R7 240 ile 1280x720 Low da 70-80 fps alıyor. Grafikler de öyle çok bozuk değil canlı net
Ama 16 GB RAM ve i7 diyorsun high da bile 40 50 FPS alırsın. i7 6700K ile Intel Xeon E5440'ı kıyaslamak biraz garipmiş doğrusu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı