FIFA 19 ara sahnelerde 30 FPS kilidi sorunu

Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Merhabalar. Başlıkta belirttiğim gibi ara sahnelerde, pro kamerada ve menü geçişlerinde oyun 30 FPS'e düşmektedir. Oyun içinde normalde FPS değerlerim 100 civarı olmakta. Birkaç yerde okuduğuma göre düşey senkronizasyonu uyarlamalı yaparsam düzeleceğini gördüm ancak tam bilmiyorum ama laptop kullandığım için benim ayarlar kısmında o seçenek yok. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistemim:
Win10 Pro
Monster Abra A5 v12.1
NVIDIA GTX 1050
i5-7300HQ

IMG_20191111_234907.jpeg
IMG_20191111_234835.jpeg
1573505465466.jpeg

Düşey senkronizasyon ayarınızı kapalı yaparsanız sorununuz çözülecektir. Bu gibi durumlarda deneme-yanılma yöntemiyle sorununuzun çözümüne kendiniz de ulaşabilirsiniz. Dikey senkronizasyon veya Düşey senkronizasyon oyun içi kenar yumuşatmalarını düzenler fakat FPS'inizi sabitler. Eğer o ayarı kapatırsanız büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir.

Düşey senkronizasyon ayarınızı kapalı yaparsanız sorununuz çözülecektir. Bu gibi durumlarda deneme-yanılma yöntemiyle sorununuzun çözümüne kendiniz de ulaşabilirsiniz. Dikey senkronizasyon veya Düşey senkronizasyon oyun içi kenar yumuşatmalarını düzenler fakat FPS'inizi sabitler. Eğer o ayarı kapatırsanız büyük ihtimalle sorununuz düzelecektir.
Alakası yok. Düşey senkronizasyonu açık tutması gerekiyor zaten.

Çok ilginç bir şey fark ettim. Fifa 19'u pc de oynarken ara sahnelerde ve menüde 30 fps'e kilitliyor. Ama PC'yi HDMI ile 1980p bir televizyona bağlayıp oynarken fps hep 60 ve 30'a düşmüyor. 4K TV'de ise yine 30 fps'e düşüyor ara sahnelerde ve menüde.

Yani oyun ilginç bir şekilde FPS'i görüntülendigi ekrana göre ayarlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı