Çözüldü FIFA 20 Gamepad ile başlatınca oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaege

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, FIFA 20 satın aldım Origin üzerinden. Hadron Wireless Gamepad almıştım zamanında, onunla oynamak istiyorum. FIFA konusunda pek bilgim yok, şimdiye kadar pes oynadım hep. O yüzden ilk etapta oyun ayarlarında aradım Gamepad'e geçmeyi fakat bulamadım, sadece klavye görüyordu oyun ayarları.

Forum ve videolardan X360CE uygulamasını gördüm, sanırım Gamepad'i oyuna entegre etmek için bu uygulama gerekiyormuş. (Niye böyle 3.parti bir yazılıma ihtiyaç var hiç anlayabilmiş değilim o ayrı.)

Gerekli ayarlamaları videolara göre yaptım, oyunu başlattım. Bir tuşa basın ekranında Gamepad çalışıyor sorunsuz, fakat arayüz açıldığı an hata vermeden oyun kapanıyor, masaüstüne atıyor. Gamepad'i çıkarıp başlatmayı denediğimde sıkıntı olmadığını fark ettim.

Sorunun kaynağı ya da çözümü nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çözüm
Sorunu çözmüş bulunmaktayım. Benim gibi sorun yaşayanlar için şu videolu rehberi bırakıyorum ve kısaca bahsediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun şundan kaynaklanmış, ilk izlediğim yabancı kaynaklar program arayüzü içerisinde çok fazla manuel ayar yapmaya çalışıyordu. Oyun klasöründeki x360ce.exe ve dll dosyalarını sildim. C:\ProgramData klasöründeki X360CE klasörünü de aynı şekilde sildim. Ve sıfırdan başlayıp bütün videodaki gibi her şeyi programın kendisine bıraktım. En son aşama olarak da _3 olan dll ismini _4 yaparak sorunu çözdüm.
Sorunu çözmüş bulunmaktayım. Benim gibi sorun yaşayanlar için şu videolu rehberi bırakıyorum ve kısaca bahsediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sorun şundan kaynaklanmış, ilk izlediğim yabancı kaynaklar program arayüzü içerisinde çok fazla manuel ayar yapmaya çalışıyordu. Oyun klasöründeki x360ce.exe ve dll dosyalarını sildim. C:\ProgramData klasöründeki X360CE klasörünü de aynı şekilde sildim. Ve sıfırdan başlayıp bütün videodaki gibi her şeyi programın kendisine bıraktım. En son aşama olarak da _3 olan dll ismini _4 yaparak sorunu çözdüm.

Son düzenleme:
Çözüm

knk seninkini yapsam da oyunu açar açmaz kapanıyor bi destek olurmusun kol takılı iken oyunu açtığımda direk kapanıyor kolu çıkarınca sorun olmadan açılıyor yardım et be

Yeni konular

Geri
Yukarı