FİFA 2015 artıları ve eksileri

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Öncelikle bunları burada yazacağım ama FIFA severler bana saldırmasın. Zaten kimsenin de ilgisini çekeceğini düşünmüyorum.

Ben hep futbol oyunu olarak PES serisini tercih etmişimdir. Fakat PES 2014'ü hiç beğenmedim ve uzun bir süre daha 2013 oynamaya devam ettim. Grafiksel açıdan PES 2013 çok daha güzel geliyordu bana. Neyse ben de PES 2015'in çıktığını duydum almak istiyordum ama şimdi o oyun çok paradır deyip almaya çekiniyordum. Bir süre sonra artık oynayacak oyun bulamadım. Fakat internette okuduklarıma göre FIFA 15, PES 15'e göre daha iyiymiş. (Aslında google'a PES 15 vs FIFA 15 yazdım ve Chip'de yazılmış makaleyi okudum.)

Gittim 2 gün önce Bimeks'e FIFA 15'i satın aldım. İlk başta nasıl oynayacağım diye düşünmüştüm ama kontrolleri aynı PES kontrolleri gibi yapabiliyormuşuz. Şimdi oyunun bana göre artılarını ve eksilerini yazacağım, PES 15 oynamadığım için karşılaştırma yapamam.

Artıları:
-Müzikler çok iyi. Benim favorim around town.
-Menü çok güzel. Ben bir tek menajer modunu oynuyorum çok hoş bir menü var.
-Pozisyon bolluğu iyi. Aynı yerden, aynı şekilde vurduğun bir şut çok farklı yerlere gidebiliyor.
-Optimizasyon iyi, bir kere bile donduğunu görmedim.
-Süper Lig var...

Eksileri:
-Renkler çok düz, çimenler beni çimen olduklarına inandıramıyorlar. Sanki düz yeşil zemin.
-Grafikler abartıldığı kadar iyi gelmedi bana. PES 15'den daha iyiymiş, PES 15 oynamadım ama eğer FIFA 15 grafikleri daha iyiyse PES 15 oynamak istemiyorum.
-Gol sevinçlerinde oyuncular bazen panoların içine giriyorlar.
-Top'a baktığımda aynı odun gibi. Adamlar topu sürerken at gibi koşuyorlar ama top hızlı ilerliyor gibi gelmiyor.
-Oyuncular gerçekten at gibi koşuyorlar. Hiçbir ağırlık kavramı yok. Tüy gibiler, kaleciler bile çok güzel koşuyorlar.

Sonuç olarak FIFA 15 oynamaya devam ediyorum. Şu an online'a başladım. Değişiklik olarak güzel bir futbol oyunu. Bu gördüğüm eksiler bana sürekli PES serisi oynadığım için gelmiş olabilir. Okuduysanız ne mutlu...

Son düzenleyen: Moderatör:
@dengesis58 hiç başıma gelmedi doğrusu. Merak ettim nasıl bir şey, umarım başıma gelir. Ben de EA Sports'a mail aracılığıyla (varsa) bol küfürlü bir mail yollarım.

Keşke bir anket koysaydım PES 15 vs FIFA 15. Eğer okuyanlar görüşünü söylerse mutlu olurum.

Fifa 15 ultime team oynayan adamın başına gelir mesela gçeenki maçın özetini anlatam 30 şut 18 kaleyi tutuyoor adamın 5 şut var 4 kaleyi tutuyor 3 gol %60 %45 topla oynama skor 3 2 yeniyor adam benim

FIFA 15 UT'da gümüş oyuncu profesyonel ve dünya klasında altın oyuncuyu geçiyor. Altın oyuncunun puanı 85 olmasına rağmen 71 puanlı gümüş oyuncu maçlarda altın oyuncuyu geçiyor.

Ya oyun isteyince gol atıyorsun fifa 15de yoksa atamıyorsun Fifa 15 karar veriyor sen karar vermiyorsun bi taktik var çok iğenç bişe adam santradan alıyor topu gol atıyor çok saçma

Menajer modunda İbrahimovic'i almak için kulüple anlaştım. Fakat İbrahimovic'le anlaşamıyorum. İstediğinden daha fazla para veriyorum, sözleşme süresini 1 yıl yapıyorum ama yok. Takımım Barcelona. Önceden İbrahimovic Barça'da oynamıştı ama ayrılmıştı. Eğer bu yüzden kabul etmiyorsa FIFA 15 benden bir artı daha aldı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı