FIFA 2020 mi, PES 2021 mi?

Merchury

Picopat
Geçen sene FIFA 2020 almıştım ama bu yıl düşük fiyatından dolayı PES 2021 almayı düşünüyorum. Sizce FIFA 2020'ye transfer yaması yapıp mı oynamalıyım, yoksa PES 2021 mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen sene FIFA 2020 almıştım ama bu yıl düşük fiyatından dolayı PES 2021 almayı düşünüyorum. Sizce FIFA 2020'ye transfer yaması yapıp mı oynamalıyım, yoksa PES 2021 mi almalıyım?
Pes ucuz zaten alıp deneyebilirsiniz. Bende hem FIFA 21 hem de PES 21 var ama PES'i hiç beğenmedim.

PES 21 de şapmiyonlar ligi UEFA ligi ve birçok lig lisanslı değil ama mod yapıp kullanabilirsin. Ben şahsen FIFA'nın oynanışını daha çok beğeniyorum daha gerçekçi geliyor ama pes in de grafikleri daha iyi yani sizin zevkinize ve bütcenize kalmış bir durum birazda. Ayrıca Steamdan PES 21 Lite alıp deneme yapabilirsin.

Bu tür oyunlar asıl zevki karşılıklı oynamada özellikle Online oynamada veriyor. FIFA Online nasıl bilmiyorum ama en son PES 2016'ya kadar sabredebildim pes ettim hileler yüzünden. Pes oyunlarında bağlantı kopma hilesi hala devam ediyorsa oynamaya değmez.

Bu tür oyunlar asıl zevki karşılıklı oynamada özellikle Online oynamada veriyor. FIFA Online nasıl bilmiyorum ama en son PES 2016'ya kadar sabredebildim pes ettim hileler yüzünden. Pes oyunlarında bağlantı kopma hilesi hala devam ediyorsa oynamaya değmez.

Ben myclup oynuyorum eğer bağlantı koparsa siz kazanmış oluyorsunuz ve nezaket derecesi diye bir şey var sürekli bağlantını kesersen kendin gibi oyuncularla eşleşiyorsun.

Yaklaşık 80 saat PES 2021 oynadıktan sonra silip sırf FIFA 20'yi denemek için EA Play aldım. FIFA oynayınca anladım ki FIFA, PES'in çok üstünde bir oyun. PES'in tek artısı grafikleri daha güzel ve oyuncuların yüzleri daha gerçekçi. Geriye kalan oynanış, kariyer modları vs. her türlü FIFA tokatlıyor.

Ben myclup oynuyorum eğer bağlantı koparsa siz kazanmış oluyorsunuz ve nezaket derecesi diye bir şey var sürekli bağlantını kesersen kendin gibi oyuncularla eşleşiyorsun.

Belki fixlenmiştir ama benim dediğim bağlantıyı kesmek değil. PES 2013'ten beri biliyorum o sistemi bağlantını koparırsan C'ye falan atıyor. Ancak bu tam olarak bağlantı kapatma değil. Karşıdaki kişi kaybedeceğini anlayınca bir program ile sunucuya DDoS misali müdahale ediyor. Oyun takılıyor durup durup devam ediyor derken kocaman bir yazı geliyor "bağlantı şartları oynananamayacak kadar kötü hale geldiği için maç iptal ediliyor. Bu olay dereceni ve güven seviyeni etkilemeyecektir." misali. Anlayacağın kimin bağlantıyı kestiğini anlayamıyordu sunucu. Aslında çok basit bir çözüm yöntemi vardı maçın o anki skoruna göre hükmen karar verse kimse yapmazdı onu. Karşıma 50-60 maç üst üste kazanmış veletler geliyordu pas atmayı bile bilmeden.
Dediğim gibi belki düzelmiştir.
Ayrıca şunu da belirteyim eskiden çok fazla FIFA ve pes oynardım. Ancak PES 2013'e kadar muhteşemdi ve açık ara öndeydi. Çünkü oynanışı mükemmeldi FIFA oynaması zevksiz ama daha iyi grafikleri vardı.
Yıllarca pes oynadık evde ve PS Cafe'lerde çok çok zevkliydi. Ama PES 2013 Online mod oynamaya başladığım anda o kadar beğendim ki Cafe ve arkadaşlarla oynamaktan daha çok zevk alıyordum.
Şahsen hile konusunda şartlar eşitse sonuna kadar pes derim.

Son düzenleme:
Yaklaşık 80 saat PES 2021 oynadıktan sonra silip sırf FIFA 20'yi denemek için EA Play aldım. FIFA oynayınca anladım ki FIFA, Pes'in çok üstünde bir oyun. Pes'in tek artısı grafikleri daha güzel ve oyuncuların yüzleri daha gerçekçi. Geriye kalan oynanış, kariyer modları vs. her türlü FIFA tokatlıyor.

FIFA'nın fiyatı da tokatlıyor :) :(

Geri
Yukarı