FIFA 21 açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 10

emre2558

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
FIFA 21'e tıklıyorum launcher açılıyor fakat oynaya basınca oyun ekranı geliyor, yüklenmeye başlayıp 2-3 saniye yüklendikten sonra kapanıyor.

2. görseldeki ekran geliyor biraz durup kapanıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (222).png
    Ekran Görüntüsü (222).png
    268,3 KB · Görüntüleme: 253
  • Ekran Görüntüsü (223).png
    Ekran Görüntüsü (223).png
    732,2 KB · Görüntüleme: 225
Son düzenleyen: Moderatör:
Fifa21.exe ve fifaconfig.exe için 2 ayrı Process Monitor raporu oluşturur musun? Sorunu çözebiliriz diye umuyorum.

Sitemini yazar mısın?
Gamepad yapılandırması için x360ce programı falan kurdun mu?
Hayır oyunu yükledikten sonra hiçbir şey kurmadım ama öncesinde Dark Souls onamak için scp kuruluydu scp dediğim program ps3 kolunun çalışması için.
Fifa21.exe ve fifaconfig.exe için 2 ayrı Process Monitor raporu oluşturur musun? Sorunu çözebiliriz diye umuyorum.

Raporu Launcher'i açmadan önce mi oluşturmam gerekiyor yoksa Launcher'i açıp oynaya tıkaldıktan sonra mı?
Sitemini yazar mısın?
Gamepad yapılandırması için X360ce programı falan kurdun mu?

RTX 2060.
i5 9600K.
Gigabyte B365M H
8 GB 2666 MHz RAM.

fif21.exe: Logfile.rar

fifaconfig.exe: Logfile2.rar

Son düzenleme:
Oyunu ilk açtığında güvenlik duvarından izin vermiş miydin?
Şu arkadaşın dediklerini bir yap
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ek olarak bir de şunu uygula.
Belgeler> FIFA 21> fifasetup dosyasını aç ve şu satırı bul, ''DIRECTX_SELECT = 0'' (0'ı silip 1 yaz ve kaydet) her şeyi yaptıktan sonra tekrar test et.

Fakat bunları yaparken bu dosyaları klasörlerinden açtım Steam üzerinden oyunu başlatmadım.
Şu arkadaşın dediklerini bir yap.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Belgeler> FIFA 21> fifasetup dosyasını aç ve şu satırı bul, "dırectx_select = 0" (0'ı silip 1 yaz ve kaydet) her şeyi yaptıktan sonra tekrar test et.

Bunu yapıyorum kaydetip çıktıktan sonra oyunu açıyorum Launcher her zamanki gibi açılıyor oyun aynı şekilde açılıp hemen ardından kapanıyor ve baktığımda o ayar tekrar 0'a dönmüş oluyor 0'a dönmemesi için dosyayı salt okunur yaptığımda ise bu sefer Launcher bile açılmıyor.

Belgeler> FIFA 21> fifasetup dosyasını aç ve şu satırı bul, "dırectx_select = 0" (0'ı silip 1 yaz ve kaydet) her şeyi yaptıktan sonra tekrar test et.

Şaka gibi Defender'i kapatıp adamın dediği ayarlarda açtım oldu şimdi 60 FPS ve sınırsız FPS de deneyeceğim sonrasında da tam ekran yapmaya çalışacağım tam bir çözüm olmasa da geçici bir çözüm çünkü 30 FPS de oynamak istemem, gerçekten çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Oyunu ilk açtığında güvenlik duvarından izin verdin mi? vermediysen ondan engelliyor olabilir.
Kalıcı çözüm için, Windows defender da dışlamalara oyunun kurulu olduğu klasörü ekle, taramalarda müdahale etmemiş olur.
FPS çözümü için de, kaç Hz monitörün var?

Oyunu ilk açtığında güvenlik duvarından izin verdin mi? Vermediysen ondan engelliyor olabilir.
Kalıcı çözüm için, Windows Defender da dışlamalara oyunun kurulu olduğu klasörü ekle, taramalarda müdahale etmemiş olur.
FPS çözümü için de, kaç Hz monitörün var?

144 Hz, ayrıca oyunu nasıl dışlamalara ekleyeceğim daha detaylı anlatır mısın ?

Ayarları ayarladım sadece Windows Defender'i kapatmam gerekiyor yani çözüm bu ve dediğin ayarı nasıl yapacağım oyunu nasıl dışlamalara ekleyeceğim acaba.

Son düzenleme:
  • Windows Güvenliği’nde, “Virüs ve tehdit koruması” kısmına git. Ardından, “Ayarları yönet”e gel.​
  • “Virüs ve tehdit koruması ayarları”nda, sayfanın altında dışlamalar bölümünde, ''dışarıda bırakılanları ekle veya kaldır'' seçeneğine tıkla.​
  • Ardından ''Bir dışlama ekle'' diyerek oyunun kurulu olduğu klasörü ekle.​
FPS çözümü içinde, FPS'yi 60 veya 30'a sabitle, Nvidia denetim masası>3D Ayarların yönetilmesi>Program ayarları sekmesinde>Özelleştirilecek programı seçin kısmından oyunu bul ve düşey senkronizasyonu aç. Bu şekilde FPS yine sınırsız olacak.

Geri
Yukarı