FIFA 21 Ani Hareketlerde Oyun Ağırlaşıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Nesquik

Decapat
Arkadaşlar, selam. FIFA 21 oynarken 60 FPS sabit alarak oynuyorum fakat ani hareketler bilek hareketleri vs. ani dripling veya arkaya atılmış pasa koşarken oyunum kısa süreli ağırlaşıyor (ağır çekim gibi oluyor). Bu ağırlaşma FPS değerime yansımasa da gözümle anlıyorum. Bu ağırlaşma olurken FPS değerlerine baktığımda azalma yok, sabit 60FPS devam ediyor. GeForce Experience ile optimize ederek girdiğimde olay farklı olmuyor, yine devam ediyor.

Grafik Ayarları: Orta 2X MSAA 1366x768 Çözünürlükte oynamaktayım.
Sistemim;
Intel i5 7200U
8 GB RAM 1800MHz
NVIDIA GeForce 940 MX 2 GB

Not: Oyunum Orijinal, Origins üzerinden oynamaktayım.

Dosya Ekleri

• Adsız fifa.png
    Adsız fifa.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 57
Belgeler> FIFA 21> fifasetup dosyasını aç ve şu satırı bul, ''DIRECTX_SELECT = 0'' (0'ı silip 1 yaz ve kaydet) her şeyi yaptıktan sonra tekrar test et.
Bu oyunda son 2 - 3 senedir dx12 problemi var, benzer şeyleri bende daha önce yaşadım belki çözüm olur.

Belgeler> FIFA 21> fifasetup dosyasını aç ve şu satırı bul, ''DIRECTX_SELECT = 0'' (0'ı silip 1 yaz ve kaydet) her şeyi yaptıktan sonra tekrar test et.
Bu oyunda son 2 - 3 senedir dx12 problemi var, benzer şeyleri bende daha önce yaşadım belki çözüm olur.
Teşekkür ederim, deneyeceğim denedikten sonra haber vereceğim.

Motion blur gibi bir ayar açıksa ayarlarda kapat. Bulanıklaştırma efektidir türkçesi.
Motion blur diye bir şey yok ayarlarda maalesef.
Olmadı hocam, yaptım fakat ağırlaşma ani olarak devam ediyor fps 63'den inmiyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı