FIFA 21 DirectX hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Yer
The Fields of Ard Skellig
Daha fazla  
RAM
XPG Gammix D30 3000 MHZ CL16
Ekran kartı
Radeon Vega 8
Anakart
B450M S2H V2
İşlemci
Ryzen 3 2200G
Resimde görmüş olduğunuz hatayı almaktayım. Sürücülerimi sorunsuz bir şekilde güncelleyip tekrar denedim yine aynı hatayı verdi. Diğer açılan konular da maalesef pek yardımcı olmadı. Ve ayrıca oyun testlerinde alınan FPS'den uzağım. 1080P orta ayarlarda 30 FPS anca alabiliyorum. RAM'lerim 2x8 Dual channel. Sizce bunun sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler. Başka hiçbir oyunda bu sorunu yaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20211228_172237.jpg
    IMG_20211228_172237.jpg
    170 KB · Görüntüleme: 48
GPU cevap vermeyi kesiyor. Kararsızlık var gibi. BIOS güncel mi?

F61A sürümü var Recep bey. Bir nevi güncel sayılır. Şimdi siteden baktığımda F62D sürümü çıkmış. BIOS güncellemesi yaptıktan sonra sorun ortadan kalkarsa buraya tekrar yazarım. Teşekkür ederim.
Edit: BIOS'u sorunsuz bir şekilde güncelledim fakat maalesef aynı hata yine devam ediyor. Paket açılımı sırasında yine aynı hatayı aldım.

Son düzenleme:
Video TDR ayarını yükseltmeyi deneyebilirsiniz. GPU sorunu gibi. İşlemcinizin GPU'su sorunlu olabilir. Garantisi varsa yollanabilir. Aklıma gelenler bunlar.

Recep bey ilk defa FIFA 21'de bu hatayı yaşadığım için GPU problemini pek aklıma getirmedim. Bu dediğinizi de denerim olmazsa artık yapacak bir şey yok. Yardımınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki GPU hatası değildir ama hata öyle diyor. Dilerseniz rapor alın:

Belki GPU hatası değildir ama hata öyle diyor. Dilerseniz rapor alın:

Logfile Bu şekilde oldu Recep bey. Umarım doğru yapmışımdır.

BIOS'tan APU'ya ayrılmış bellek miktarını artırabilir misiniz? Belki sorunun sebebi budur.

Kod:
175944    18:17:02,3154557    FIFA21.exe    7664    RegQueryValue    HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Notifications\41940B3AA3BC0875    BUFFER TOO SMALL    Length: 0

Yeni konular

Geri
Yukarı