FIFA 21 FPS'te düşme olmadan takılıyor

Oyun SSD'de ram tek kanal 8gb

i7 10870h - RTX 2060 - 8 GB RAM - 1TB SSD
İki ihtimal var gibi.

Birincisi kurmuş olduğunuz ekran kartı driver sürümünde sıkıntı var. Daha stabil ve sorunsuz bir sürüm deneyin.
İkincisi de RAM'in tek kanal olması. Yapılması mümkünse çift kanal her açıdan iyi olacaktır.

Fifa oyunlarında V-Sync açmak gerekiyor. Yoksa laglı görüntüler veya takılmalar olabiliyor. Ya 60 ya da 144'e sabitlemeniz lazım. Aldığınız FPS'e bakarsak 60'a sabitlemeniz daha mantıklı. O zaman takılma yapmaz. Aynı şekilde bana da oluyordu. Diğer oyunlara benzemediği için FPS dalgalanmasına pek tahammülü olmayan bir oyun. Çünkü topun akıcılığının direkt ekrana yansıması gerekiyor. Sabit olmayan FPS'lerde top, anlık olarak hem hızlı, hem de yavaş hareket etmiş oluyor. Bu yüzden takılma veya kasıyormuş görüntüsü veriyor.

Son düzenleme:
FIFA oyunlarında V-Sync açmak gerekiyor. Yoksa laglı görüntüler veya takılmalar olabiliyor. Ya 60 ya da 144'e sabitlemeniz lazım. Aldığınız FPS'e bakarsak 60'a sabitlemeniz daha mantıklı. O zaman takılma yapmaz. Aynı şekilde bana da oluyordu. Diğer oyunlara benzemediği için FPS dalgalanmasına pek tahammülü olmayan bir oyun. Çünkü topun akıcılığının direkt ekrana yansıması gerekiyor. Sabit olmayan FPS'lerde top, anlık olarak hem hızlı, hem de yavaş hareket etmiş oluyor. Bu yüzden takılma veya kasıyormuş görüntüsü veriyor.

Dediğini yaptım işe yaradı çok teşekkür ederim.
İki ihtimal var gibi.

Birincisi kurmuş olduğunuz ekran kartı driver sürümünde sıkıntı var. Daha stabil ve sorunsuz bir sürüm deneyin.
İkincisi de RAM'in tek kanal olması. Yapılması mümkünse çift kanal her açıdan iyi olacaktır.

Şu an 8 GB RAM yetiyor ileride çift kanala geçerim tavsiyen için sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı