FIFA 21 Fut Modunda Klavyeye Geçiyor

Sirius144p

Kilopat
Makaleler
1
Herkese selamlar,

PC platformunda PlayStation kolu ile FIFA 21 oynuyorum. Fut modunda Rivals maçına girdiğimde bazı maçları klavye ile oynamak zorunda kalıyorum. Oyun bunu bazı günlerde kafasına göre yapıyor. Maçtan çıkıp Fut moduna Squad Battle veya dostluk maçı yaparsam kolla oynayabiliyorum. Sadece Rivals maçlarında bu sorun çıkıyor. Oyunu kapatıp açınca Rivals maçlarında da düzeliyor fakat başka bir gün yine aynı sorun yaşanabiliyor.

Standart maçlardaki taraf seçme menüsü olmadığı için oyun esnasında kola geçiş yapamıyorum. Hatta maç menüsünde klavyede kendi tuş dizilimim gözükmesine rağmen başka tuşlarla oynamaya mecbur bırakıyor. Yani maç başlar başlamaz kaybediyorum:)

Oyunu Origin'den aldım fakat PlayStation kolu Steam geniş ekran modunda düzgün çalıştığı için kısayol olarak Steam'e ekledim ve buradan başlatıyorum. Ek program gerekmediği için Reddit'te bunu önermişlerdi.

Herhangi bir çözüm önerisi olan varsa dinlemek isterim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Joystick ile oynamanıza rağmen bazı maçlarda klavye kontrolüne geçmesinin kesin ve en net cevabı çıkarılabiliyorsa oyunu açmadan önce klavyenizi kasadan çıkartın. Çıkarılamıyorsa da oyunu açtıktan sonra klavyede hiç bir işlem yapmayın.

Joystick ile oynamanıza rağmen bazı maçlarda klavye kontrolüne geçmesinin kesin ve en net cevabı çıkarılabiliyorsa oyunu açmadan önce klavyenizi kasadan çıkartın. Çıkarılamıyorsa da oyunu açtıktan sonra klavyede hiç bir işlem yapmayın.

Dün bu sorun yaşandıktan sonra oyun açıkken klavyeyi söktüm ve Rivals maçına girdim çözüm olmadı.

Oyunu açmadan önce klavyeyi çıkarmayı bugün deneyeceğim.

Bu sorunun tek ve gerçek cevabı var. Eğer FIFA'yı açarken " herhangi bir tuşa basın " yazısında klavye ile bu yeri geçersen maç zamanı diğer kontrolcüler devre dışı kalır. Hatta bu ekranda aşağıda küçük bir uyarı yazısı çıkar " seçeceğiniz maçlardaki kontrolcünüz olur " tarzında bir uyarıdır, bende sonradan ayıktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı