FIFA 21 gamepadi iki tane algılıyor

• Konuyu başlatan KyHa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 1B

KyHa

Decapat
Merhaba FIFA'da ikinci bir gamepad gözükmeye başladı ve tek gamepad takılı olmasına rağmen ikisini bir gamepad üzerinden algılıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilecek var mı?

Screenshot_1.png

Oyunu Steam üzerinden oynuyorsan Steam'in Geniş Ekran Modu'na geçiş yap. Oradan Kütüphane'ye gir, FIFA 21'e tıkla. Sol tarafta bulunan Oyun Ayarları kısmına tıkla Kontrolcü Yapılandırmasına gir ve kontrolcün ne ise onu seç. Eğer bu kısımda hata veriyorsa tekrar ana sayfaya dön, sağ üstteki Ayarlar kısmından Kontrolcü Yapılandırmasında bulunan kontrolcün ne ise onu seç. Daha sonra FIFA 21'e bu geniş ekran üzerinden giriş yap. Umarım sorunun çözülmüştür.

Oyunu Steam üzerinden oynuyorsan Steam'in geniş ekran Modu'na geçiş yap. Oradan kütüphane'ye gir, FIFA 21'e tıkla. Sol tarafta bulunan oyun ayarları kısmına tıkla kontrolcü yapılandırmasına gir ve kontrolcün ne ise onu seç. Eğer bu kısımda hata veriyorsa tekrar ana sayfaya dön, sağ üstteki ayarlar kısmından kontrolcü yapılandırmasında bulunan kontrolcün ne ise onu seç. Daha sonra FIFA 21'e bu geniş ekran üzerinden giriş yap. Umarım sorunun çözülmüştür.

Kontrolcü yapılandırmasına girdim burada tam olarak nasıl kontrolcümü seçeceğim. Seçili sanırım bir bakarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    79 KB · Görüntüleme: 32
Kütüphane kısmından FIFA 21'e girin oradaki Oyun Ayarları bölümünden kontrolcünüzü seçmeyi deneyin.

Biraz kurcaladım ve bu sayfada kontrolcümü tanımladım tikli olan PS3 yapılandırması ayarını tikini kaldırınca sorun çözülüyor fakat bu sefer de R3 çalışmıyor çalım vs gibi şeyleri yapamıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    666,5 KB · Görüntüleme: 31

Geri
Yukarı