FIFA 21 gamepadi iki tane algılıyor

NaimKaya

Femtopat
Katılım
15 Kasım 2021
Mesajlar
12
Merhaba FIFA'da ikinci bir gamepad gözükmeye başladı ve tek gamepad takılı olmasına rağmen ikisini bir gamepad üzerinden algılıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim yardımcı olabilecek var mı?

Screenshot_1.png
 

Str0ck3d

Picopat
Katılım
9 Ekim 2021
Mesajlar
153
Çözümler
6
Oyunu Steam üzerinden oynuyorsan Steam'in Geniş Ekran Modu'na geçiş yap. Oradan Kütüphane'ye gir, FIFA 21'e tıkla. Sol tarafta bulunan Oyun Ayarları kısmına tıkla Kontrolcü Yapılandırmasına gir ve kontrolcün ne ise onu seç. Eğer bu kısımda hata veriyorsa tekrar ana sayfaya dön, sağ üstteki Ayarlar kısmından Kontrolcü Yapılandırmasında bulunan kontrolcün ne ise onu seç. Daha sonra FIFA 21'e bu geniş ekran üzerinden giriş yap. Umarım sorunun çözülmüştür.
 
KS
KS
N

NaimKaya

Femtopat
Katılım
15 Kasım 2021
Mesajlar
12
Oyunu Steam üzerinden oynuyorsan Steam'in geniş ekran Modu'na geçiş yap. Oradan kütüphane'ye gir, FIFA 21'e tıkla. Sol tarafta bulunan oyun ayarları kısmına tıkla kontrolcü yapılandırmasına gir ve kontrolcün ne ise onu seç. Eğer bu kısımda hata veriyorsa tekrar ana sayfaya dön, sağ üstteki ayarlar kısmından kontrolcü yapılandırmasında bulunan kontrolcün ne ise onu seç. Daha sonra FIFA 21'e bu geniş ekran üzerinden giriş yap. Umarım sorunun çözülmüştür.

Kontrolcü yapılandırmasına girdim burada tam olarak nasıl kontrolcümü seçeceğim. Seçili sanırım bir bakarsanız sevinirim.
 

Dosya Ekleri

  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    79 KB · Görüntüleme: 18
KS
KS
N

NaimKaya

Femtopat
Katılım
15 Kasım 2021
Mesajlar
12
Biraz kurcaladım ve bu sayfada kontrolcümü tanımladım tikli olan PS3 yapılandırması ayarını tikini kaldırınca sorun çözülüyor fakat bu sefer de R3 çalışmıyor çalım vs gibi şeyleri yapamıyorum.
 

Dosya Ekleri

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    666,5 KB · Görüntüleme: 15
Yukarı