FIFA 21 menüde sürekli aşağı çekiyor

NRVS

Megapat
Makaleler
9
Yer
C-137
Oyunu Game Pass üzerinden oynuyorum ve Xbox 9. nesil gamepad kullanıyorum. Menüde ve devre aralarında tuş takılı kalmış gibi sürekli aşağı çekiyor. Maç sırasında ve başka oyunda test ettiğimde böyle bir sorun olmuyor. Ne yapmam lazım? Ayarlara bile giremiyorum. :)
Örneğin bu ekranda aşağı doğru ilerliyor. Fareden seçmeye çalıştığımda bile seçmiyor bazı şeyleri.

Screenshot_1.png

Game Controller tester uygulaması ile de test ettim, tuşlarında bir sorun görünmüyor.

Screenshot_2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablolu bir şekilde kullandığımda sıkıntısız çalışıyor. Dediğiniz gibi oyun kısayolunu Steam kütüphaneme ekledim kablosuz yine aşağıya çekiyor neyi yanlış yapıyorum. Aşağıya ekran görüntülerini bırakıyorum. Oyunu her açtığımda Steam geniş ekran'dan mı başlatmam gerekiyor?

Screenshot_4.png

Screenshot_5.png

Kablolu bir şekilde kullandığımda sıkıntısız çalışıyor. Dediğiniz gibi oyun kısayolunu Steam kütüphaneme ekledim kablosuz yine aşağıya çekiyor neyi yanlış yapıyorum. Aşağıya ekran görüntülerini bırakıyorum. Oyunu her açtığımda Steam geniş ekran'dan mı başlatmam gerekiyor?

Eki Görüntüle 1224711
Eki Görüntüle 1224712
Genis ekran değil de kontrolcü desteği aktif gözüküyor bu şekilde girmen gerek. Denedin mi böyle çözülmesi lazim sorunun bu şekilde. Bir de güncelleme yaptın mi kola? Xbox Donatılar diye bir program var Microsoft Store'de, onu indirip kablolu bağlayıp yazılım güncellemesi yapman lazım.

Geri
Yukarı