FIFA 21 oynarken PC kapanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Wanpex(Serhat)

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarım sadece FIFA 21 oynarken kapanıyor. Anlamadığım şekilde bazen 3 4 saat aralıksız oynayabilirken genellikle 10 dakika olmadan PC kapanıyor ve yeniden açılıyor. NBA, Forza Horizon 4, RDR2 gibi oyunlarda hiç böyle bir sorun yaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hangi platformdan aldınız? Dosyalarını doğrulamayı deneyebilirsiniz.

Bilgisayarım sadece FIFA 21 oynarken kapanıyor. Anlamadığım şekilde bazen 3 4 saat aralıksız oynayabilirken genellikle 10 dakika olmadan PC kapanıyor ve yeniden açılıyor. NBA, Forza Horizon 4, RDR2 gibi oyunlarda hiç böyle bir sorun yaşamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci belirli bir derece sonrası kendini kapatır. Oyun sırasında sıcaklıklar ne durumda?

-Furmark ve Prime 95 testini kurup, 24 Saat teste sokun. Eğer ordada bir kapanma, Mavi ekran varsa işlemciniz yada Ekran kartınız ekmeğini yemiş. (Yada ikiside)
-Ömrünü doldurmuş, Çöp bir ekran kartın yada işlemci olmuştur. Yada ikiside
-Peki ömrü bitenin işlemcimi, Ekran kartımı olduğunu anlamak için, Yine 24saat bi prime95 birde furmark açacağız.
-Eğer prime 95de kapanırsa, İşlemci
-Furmarkda kapanırsa, Ekran kartı ömrü bitmiş demektir.
Ama 2test aynı anda yaptıktan sonra, ekran kapandıktan sonra kesinlikle ikisinede ayrı, ayrı bir test daha yapın 24 saatlik, belki ikisininde (Ekran kartı ve işlemci) ömrü bitmiştir.
Not;
Prime95de kapanıp, Hemen işlemci ömrü bitmiş demeyin (Yada tam tersi), Bide furmark yapın belki ekran kartınında bitmiştir, Oyüzden sonda bunu dedim. Karışıklık olmasın.
-Tabii Önce ikisinide aynı anda açıp, Test yapacaksınız.

Son düzenleme:
Afterburner indirip oyun esnasındaki istatistiklerin ekran görüntüsünü paylaşın.
Ve lütfen sisteminizi tam olarak yazın.

Sistemim:

16 GB 3000 MHz

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    219,6 KB · Görüntüleme: 59
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    210,2 KB · Görüntüleme: 47
Msı after

-Furmark ve Prime 95 testini kurup, 24 Saat teste sokun. Eğer ordada bir kapanma, Mavi ekran varsa işlemciniz, Ekran kartınız ekmeğini yemiş.
-Ömrünü doldurmuş, Çöp bir ekran kartın yada işlemci olmuştur. Yada ikiside
-Peki ömrü bitenin işlemcimi, Ekran kartımı olduğunu anlamak için, Yine 24saat bi prime95 birde furmark açacağız.
-Eğer prime 95de kapanırsa, İşlemci
-Furmarkda kapanırsa, Ekran kartı ömrü bitmiş demektir.
Ama 2test birlikte yaptıktan sonra, ekran kapandıktan sonra kesinlikle ikisinede ayrı, ayrı bir test daha yapın 24 saatlik, belki ikisininde ömrü bitmiştir.
Gece saatlerinde deneyeceğim. Umarım öyle dediğiniz gibi bir şey olmamıştır.

Yeni konular

Geri
Yukarı