FIFA 21'de kablosuz kontrolcü tuşu basılı kalmış gibi algılanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Umut Kavak

Decapat
Daha fazla  
Xbox Game Pass'e gelen FIFA21'i indirdim ve açtım. Hiçbir sorun yoktu. Ana menüye geldiğimde ise ben controllerla tek bölüm ilerlediğim zaman oyun iki bölüm ilerletiyordu ve controllerım sanki üst tarafa basılı kalmış gibi davranıyordu. Kabloyu takıp oynamaya çalıştığımda ise hiçbir sorun yoktu. Çıkıp başka oyunda denedim ve yine hiçbir sorun yoktu. Bunu nasıl çözebilirim acaba? Kablosuz bir şekilde oynamak istiyorum kablo yük olduğu için.

Controller ve bağlantı: Xbox Series X Controller Bluetooth bağlantısı
İndirdiğim platform: Xbox Game Pass yani dolayısıyla EA Desktop.
Sistem:

GeForce GTX 1660 Ti
Intel Core i5-10300H
16 GB DDR4 RAM
512 GB SSD.

Gamepad'de sorun yoksa FIFA'da genellikle mouse ekranın ortasında kaldığı için böyle yapabiliyor. Saçma gelebilir ama oyundayken Mouse'yi ekranın kenarına çekmeye dener misin ?

Yeni nesil gamepadlerde oluyo bu sorun ben de çözemedim ama şu videoya bir bak bu şekilde çözebilenler olmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gamepadini test eder misin
Gamepade'imde herhangi bir sorun yok dediğim gibi başka oyunlarda denedim.
Gamepad'de sorun yoksa FIFA'da genellikle mouse ekranın ortasında kaldığı için böyle yapabiliyor. Saçma gelebilir ama oyundayken Mouse'yi ekranın kenarına çekmeye dener misin ?
Onunla alakası yok çünkü mouse'u genellikle kenara alıyorum ve zaten iki saniye sonra kayboluyor controller ile oynadığım için.
Yeni nesil gamepadlerde oluyo bu sorun ben de çözemedim ama şu videoya bir bak bu şekilde çözebilenler olmuş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Maalesef çözmedi sorunumu bu da.

Gamepade'imde herhangi bir sorun yok dediğim gibi başka oyunlarda denedim.

Onunla alakası yok çünkü mouse'u genellikle kenara alıyorum ve zaten iki saniye sonra kayboluyor controller ile oynadığım için.

Maalesef çözmedi sorunumu bu da.
Ben de Gamepass üzerinden yükledim ben de çözemedim. Çok sinir bozucu bir durum ve sadece bu oyunda yapıyor. İnşallah bir güncelleme getirirler bununla ilgili.

Yeni konular

Geri
Yukarı