Çözüldü FIFA 22 DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PetrAFather

Hectopat
Makaleler
1
İyi akşamlar. 1 ay önce Vatan'dan ASUS TUF Gaming A15 FA507RM modelini aldım. Windows 11 ile geldi ve buglar vardı, Windows 10'a geçtim biraz takıldıktan sonra Cyberpunk oynarken falan duraklatma menüsüne girerken, çıkarken FPS düşmesi yiyordum. İlk geldiği zaman böyle sorunlar yoktu ve FIFA 22 yüklediğimde sahne atlarken gol sevincini atlarken bu hatayı alıyorum:

1664648434217.png

5 kere ekran kartı driverlarını silip yükledim. Microsoft .NET Framework ve oyun için olan C++ 2007 sürümlerinin hepsi var. Sorun DirectX'te belli ama nasıl hallederim bilmiyorum. Şu an tekrar Windows 11'deyim ve sorun aynı.
Bu arada Cyberpunk oynarken de GPU crash yiyordu. VRAM'le alakalı olabilir mi? Oyun ayarları ultrada MSAA 4X'te.

Çözüm
VRAM olduğunu sanmıyorum. Belgelerim klasöründe FIFA 22'yi bulun. Buradan fifasetup veya settings.ini olabilir. Yine burada DirectX_Select'i 1 yapın ve Salt Okunur olarak kaydedip çıkın.
VRAM olduğunu sanmıyorum. Belgelerim klasöründe FIFA 22'yi bulun. Buradan fifasetup veya settings.ini olabilir. Yine burada DirectX_Select'i 1 yapın ve Salt Okunur olarak kaydedip çıkın.

Çözüm
Not defterinden değil dosyayı sağ tıklayıp özellikler deyin. Oradan hallonur.

Sağ olun.

VRAM olduğunu sanmıyorum. Belgelerim klasöründe FIFA 22'yi bulun. Buradan fifasetup veya settings. İni olabilir. Yine burada directx_select'i 1 yapın ve salt okunur olarak kaydedip çıkın.

Hocam bu sefer oyun açılmıyor. 5 dakika test ettim kapattım PC'yi, şimdi girmeye çalışıyorum fakat oyunu başlatma penceresi açılmıyor.

Sağ olun.

Hocam bu sefer oyun açılmıyor. 5 dakika test ettim kapattım PC'yi, şimdi girmeye çalışıyorum fakat oyunu başlatma penceresi açılmıyor.

@Yener K. hocam çözüldü olarak unutmuşum kusura bakmayın 😄

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya doğrulaması yapıp denediniz mi?

Sağ olun.

@Yener K. hocam çözüldü olarak unutmuşum kusura bakmayın 😄

Hemen doğruluyorum hocam.

Dosya doğrulaması yapıp denediniz mi?

Durum aynı, Origin açılıyor ama FIFA 22 penceresi açılmıyor, Origin'den manuel açmayı denesem de olmadı. Şu an directx_select: 0 yaptım ve FIFA 22 penceresi açıldı. Büyük ihtimalle DirectX 12 betada ve 11 ile açmaya izin vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunda yine bu sıkıntıları yaşayanlar var.

En azından DirectX _Select'i bilmiş oldunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı