FIFA 22 için PS4 vs PC

Pheotin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bayağıdır forum içinde de araştırma yaptım da emin olamadım üye olup yardımınızı rica etmeye karar verdim.

FIFA 22 yakın zaman da çıkacak elimde PS4 normal var 500GB ilk PS4'lerden Slim veya Pro değil.

Yakın zamanda da yeni bir oyun bilgisayarı aldım.
Abra A7 V13.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook - 16 GB RAM ve 512 GB SSD 6900 okuma 5000 yazma olan SSD ile özelleştirdim.

Donanımı yani w10 işletim sistemli, 16 GB RAM, 512 GB SSD, Nvidia 3050 Ti ekran kartı, ıntel® Tiger Lake core™ i5-11400h işlemcisi ve 17.3" ekranı var.

Yani bu şartlar altında PC'ye mi yoksa PS4'e mi alsam FIFA22'yi nedenleriyle yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

En fazla FPS ve akıcılığı bilgisayarda alırsın yani o özelliklerle tabii ki bilgisayar ama ben koltuğuma uzanıp rahatça oynayayım diyorsan o zaman PS4.

Merhaba arkadaşlar bayağıdır forum içinde de araştırma yaptım da emin olamadım üye olup yardımınızı rica etmeye karar verdim.

FIFA 22 yakın zaman da çıkacak elimde PS4 normal var 500GB ilk PS4'lerden Slim veya Pro değil.

Yakın zamanda da yeni bir oyun bilgisayarı aldım.
Abra A7 V13.2 17,3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook - 16 GB RAM ve 512 GB SSD 6900 okuma 5000 yazma olan SSD ile özelleştirdim.

Donanımı yani w10 işletim sistemli, 16 GB RAM, 512 GB SSD, Nvidia 3050 Ti ekran kartı, ıntel® Tiger Lake core™ i5-11400h işlemcisi ve 17.3" ekranı var.

Yani bu şartlar altında PC'ye mi yoksa PS4'e mi alsam FIFA22'yi nedenleriyle yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
Laptop ile daha yüksek FPS değerleri alırsınız diye düşünüyorum. Eğer kalite ve akıcılık istiyorsanız laptobu tercih edebilirsiniz.

Şuan steam cüzdan kodlarında %10 indirim var o yüzden oyun bana 350 tl civarlarına gelecek 420 tl yerine aynı zaman da ps4de de ps plus ve oyun derken 740 tlye gelecek 2 katından bile pahalıya almış oluyorum. Fiyat bi + avantaj ama gerçekten çok uçurum bi fark var mı oyun zevki olarak pc daha pratik geliyor. tvye bağlama sansım da var aynı zaman da pcyi

Şu an Steam cüzdan kodlarında %10 indirim var o yüzden oyun bana 350 TL civarlarına gelecek 420 TL yerine aynı zaman da PS4'de de PS Plus ve oyun derken 740 TL'ye gelecek 2 katından bile pahalıya almış oluyorum. Fiyat bir + avantaj ama gerçekten çok uçurum bir fark var mı oyun zevki olarak PC daha pratik geliyor. TV'ye bağlama sansım da var aynı zaman da PC'yi

Dediğim gibi en mantıklısı bilgisayar.

Laptop ile daha yüksek FPS değerleri alırsınız diye düşünüyorum. Eğer kalite ve akıcılık istiyorsanız laptobu tercih edebilirsiniz.
Donanım olarak bi sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum ben de. Aynı zaman da oyun zevki olarak önemli geliyor bana. fifa4 online oynadım ama gerçekten hiç zevk vermedi tabi ki ücretsiz bi oyun ile fifa22 karşılaştırmak doğru değildir diye düşünüyorum

Zaten masaüstü kullanmıyorsun ki. Laptop sahibisin. Aradaki farka git logitech kablosuz joystick al iş bitsin :)

Zaten masaüstü kullanmıyorsun ki. Laptop sahibisin. Aradaki farka git logitech kablosuz joystick al iş bitsin :)
Burada önemli olan masaüstü ve ya laptop olması değil pc üzerinden hiç fifa serisi oynamadım ps4de 16-17-19 oynadım gayet zevk aldım. pcde de aynı zevki veriyor mu onu merak ediyorum ben. joystick olarak zaten sorun yok ps4 kollarıyla oynayabiliyorum :)

PlayStation 5 alma planınız yoksa PC'ye almanızı öneririm. FIFA 19, FIFA 20, FIFA 21 ve FIFA 22 arasında bu nesilde ciddi bir fark bulunmuyor. PC tarafında ücretsiz veya ücretli birçok yama bulunuyor ve oyunun zayıf kaldığı yanları toparlayabiliyor.

Geri
Yukarı