FIFA 22 ikili mücadeleler

serdar_gs

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller. Aylardır oynuyorum oyunu ilk başlarda yapay zekaya karşı kariyer modu oynuyordum birkaç aydır da Ultimate Team oynuyorum. Hem yapay zekaya hem de Online oyunculara karşı yaşadığım bir sorun var. İkili mücadelelerde top kapma olsun veya top bende iken rakibin topu kazanması durumunda temas anında oyuncularım kamyon çarpmışa dönüyor, sarsılıyor vs bu karşılaşan iki oyuncunun gücüne bağlı olarak mı gerçekleşiyor yoksa bir taktiği tuşu falan mı var? Çünkü karşı rakipte genelde bu durumu pek görmüyorum. Benim oyuncularım ise sürekli duvara çarpmış gibi oluyor ya düşüyor ya da pozisyonu kaybedip birkaç saniye kendine gelemiyor. Ben mi yanlış defans yapıyorum acaba? Genelde top rakipte iken yaklaşınca l2(lb) tuşu ile markaj yapar uygun anda müdahale tuşuna basarım.

Tackle yapmaktan kaçınarak L2 ile ayakta savunabilirsiniz. Rakip size yaklaşınca L2’ye basılı tutarken aynı anda rakibin üzerine giderseniz “koşu tuşunu bırakıp” daha dengeli bir şekilde top kazanabilirsiniz. Ama mümkün mertebe agrasif savunma yapmaktan ve tackle yapmaktan kaçının. Mümkün olduğunca ayakta savunmaya çalışın

O şekil yapıyorum genelde zaten L2 kullanıyorum müdahaleyi ise uygun zamanda yapmaya çalışıyorum fakat dediğim gibi iki oyuncu arasında ki mücadele anında hep dayak yiyen benim oyuncu oluyor topu kaybetmekte sorun değil tamam kaybedebilirim ama neden rakip oyuncu ayakta sapa sağlam kalırken benim oyuncum ya düşüyor ya sarsılıyor kendine gelemiyor onu çözemedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı