Çözüldü FIFA 22 oynarken PC kapanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fiqt

Decapat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Nedeni nedir sizce? Daha önce bu olayı Valorant'ta yaşıyordum DDU attığımda sorun çözülmüştü şimdi ise aynı sorun FIFA 22'de oluyor. Daha önceden yüksek sistem gereken oyunlar oynadım onlarda bu sorunu yaşamadım sorunun ısınmayla falan olduğunu düşünmüyorum.

Çözüm
Power Boost PSU ile bu sorunu yaşıyor olmanız çok şaşırtıcı değil bence. Yük altında kapanmayan ama ısındıktan sonra kapanan PSU'lar gördüm. PSU olma ihtimali var.
Oyunda alt+tab atmak ne alaka?

MSI Afterburner ile sıcaklıklara bakabilirsin.
Arkadaş sanırım oyun alt tab da iken stress testini başlatmak manasında söylemiş. Ben öyle anladım çünkü

Tamindir ya da gezginlerden ücretsiz lisanslı olarak indirebilirsin.

22dk boyunca stres testi yaptım kapanma gibi sorunlar yaşamadı. GPU değeri min 56 Max 74 temp 73 derece, GPU load 99%, mem load %86, Power 85W, fan %45.
Prime95 veya OCCT. Ekran kartı için FurMark. Ayrıca AIDA64 veya Core Temp ile de sıcaklık değerlerini gözlemleyebilirsin. Fanınızda veya termal macunda sorun olmuş olabilir. Siz farkında olmadan işlemci aşırı ısınıyor olabilir. Stress testine sokun bakalım işlemci kaç derece olacak.

Değerlerim nasıl iyi mi kötü mü?
Arkadaş sanırım oyun Alt Tab da iken stress testini başlatmak manasında söylemiş. Ben öyle anladım çünkü.

Öyle yapmadım her şeyi kapatıp teste soktum 22. dakikadan sonra da kapattım.

Bu sorun ısınma ya da PSU sorunu. PSU da belirtin. Sistem özelliklerinizi eksiksiz yazın.

1653386449703.png

1653386510748.png

Bir de şunları buldum

1653386651419.png

1653386698386.png

Şimdi PSU'da mı sorun var yoksa ısınmada mı?

Son düzenleme:
Aynı sorunları yaşıyorum neden kaynaklı anlayamıyorum sadece Valorant ve FIFA'da oldu diğer oyunlarda sorun yok FIFA'da bir kez mavi ekran yedim Valorant'ta oyundan çıktığım gibi donuyor bilgisayar ardından bilgisayar kendini yeniden başlatıyor bazen başlatmıyor siyah ekranda kalıyor çok sinir bozucu sadece bu iki oyunda yaşadım garip olan çok nadir olması sıcaklıktan olamaz sıcaklık değerlerim normal yeni soğutucu aldım zaten PSU testide yaptım sorun yoktu.

Aynı sorunları yaşıyorum neden kaynaklı anlayamıyorum sadece Valorant ve FIFA'da oldu diğer oyunlarda sorun yok FIFA'da bir kez mavi ekran yedim Valorant'ta oyundan çıktığım gibi donuyor bilgisayar ardından bilgisayar kendini yeniden başlatıyor bazen başlatmıyor siyah ekranda kalıyor çok sinir bozucu sadece bu iki oyunda yaşadım garip olan çok nadir olması sıcaklıktan olamaz sıcaklık değerlerim normal yeni soğutucu aldım zaten PSU testide yaptım sorun yoktu.

Valorant'a aynı sorunu bende yaşıyordum DDU attıktan sonra düzeldi.

Geri
Yukarı