Çözüldü FIFA 23 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşletim sistemi
Windows 11

itsbartualtas

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle YouTube üzerindeki tüm yöntemleri denedim, evet sistemim oyun için yeterli ama bir türlü oyun açılmıyor. Sertifikayı yükle vs. ne bileyim BIOS'a gir onu aç bunu aç her şeyi denedim. Yönetici olarak da çalıştırmayı denedim ve son olarak evet sistemim her şeyiyle güncel. Başlarda FIFA 23 ekranını görmemle oyun takılıp kalıyordu. Hani oyuna girdiğinizde sağ altta Steam'den ufak bir bildirim gibi bir şey gelir oyuna girdiğinize dair, o geliyor fakat gitmesi gerekirken gitmiyor bayağı donuyor direkt. Laptop kullanıyorum vebilirsiniz laptoplarda iki tane ekran kartı olur, Aygıt Yöneticisi'nden NVIDIA ekran kartını devre dışı bırakıp oyuna Intel ekran kartıyla girdiğim zaman FIFA 23 ekranında 20-25 dakika civarı beklediğimde oyun açılıyor fakat hani oynanamayacak derecede bir kasmayla bir FPS dropla. Oyunu öyle oynamak istemiyorum çünkü biliyorum ki sistemim bu oyunu kaldırıyor. Oyun açıkken NVIDIA ekran kartını devreye soktuğum zaman da oyun çöküyor direkt. Daha sonrasında ise artık oyunu açıyorum EA App vs. ekranı geliyor daha sonrasında anticheat ekranı bile gelmiyor direkt beni EA App ana sayfasına yönlendiriyor. Kısacası bir yöntem bulamadım. Buradaki tüm yorumları okudum, açabilen arkadaşlar olmuş, onların sunduğu çözüm yöntemleriyle YouTube üzerindekiler aynı zaten o yüzden pek işe yaramadı farklı bir çözüm önerisi varsa yapmaya hazırım denediğim ve aklıma gelen tüm yöntemleri şu anda aşağıya yazıyorum.

Oyuna Steam üzerinde sahibim.

1- FIFA 23 yönetici olarak çalışması için özelliklerden ayarladım.
2- Antıcheat'i silip yükledim.
3- oyunun dosyalarını doğruladım daha sonra silip yükledim.
4- vc ve DirectX uygulamalarını eksik varsa diye yükledim.
5- EA App yerine Origin kullanmayı da denedim aynı sorunlarla karşılaştım.
6- Windows 11 kullanıyorum ve sistemim güncel.
7- ekran kartım ve işlemcim güncel.
8- oyunun grafiklerini ve çözünürlüğünü GeForce Experience uygulamasından düşürerek oyuna giriş yaptım yine aynı sorunlar.
9- bilgisayarın BIOS ekranına girip Secure Boot ve virtualization'ı enabled olarak ayarladım.
10- EA App ve Origin'i yönetici olarak açılması için özelliklerden ayarladım. (sıra sıra)
11- EAAntiCheat.GameServiceLauncher.dll ve EAAntiCheat.GameServiceLauncher.exe dosyalarının özelliklerine girip ikisine de sertifika yükle... Yaptım.
12- Windows Defender ve kullandığım virüs programını devre dışı bıraktım. (silmedim, silmem bir şey değiştirmez büyük ihtimalle)
13- Valorant oynuyorum bu yüzden Vanguard bilgisayarımda yüklü, onu da devre dışı bıraktım. (silmedim, silmem bir şey değiştirmez büyük ihtimalle)
14- oyunu Steam'den değil de Origin ve EA App üzerinden açmayı denedim. (sıra sıra)

Yani bu arkadaşlar, oyun açılmamakta inatçı gibi ya da ben bir şeyleri atlıyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Galiba çözdüm Windows C diskine tıklıyorsunuz oradan Program Files oradan Electronic Arts'a giriyosunuz ben oradan EA Launcher zaten yönetici olarak çalışıyordu ama EA Desktop yönetici olarak çalışmıyorudu. Onu yönetici olarak çalıştırdığımda oyun kusursuz çalıştı. Hala bazı dosyalar Origin'de olduğu için EA'nin bütün uygulamalarını yönetici olarak çalıştırdım yani ve oldu.
Rapor alın:

Rapor alın:

1676382061273.png

Maalesef ki oyun Process Monitor uygulamasıyla AntiCheat hatası veriyor. AntiCheat devre dışı bırakıldığı zaman ise bildiğim kadarıyla oyuna girilmiyor. Yine de yardımınız için teşekkürler ben bu oyunu başka bir bilgisayar üzerinden oynayabiliyorum şu anlık, yine de çözümü olursa güzel olurdu fakat büyük ihtimalle optimizasyon sıkıntısı düzelene kadar mı diyeyim yoksa yeni bir güncelleme mi beklemeliyiz diyeyim bilmiyorum, o zamana kadar düzelmeyecek gibi duruyor.

Buraya rapor düşüyor mu?

Galiba çözdüm Windows C diskine tıklıyorsunuz oradan Program Files oradan Electronic Arts'a giriyosunuz ben oradan EA Launcher zaten yönetici olarak çalışıyordu ama EA Desktop yönetici olarak çalışmıyorudu. Onu yönetici olarak çalıştırdığımda oyun kusursuz çalıştı. Hala bazı dosyalar Origin'de olduğu için EA'nin bütün uygulamalarını yönetici olarak çalıştırdım yani ve oldu.

Çözüm
Satın aldığın Orginal bir oyuna bu kadar zahmet ile giriş yapmayı dene. EA acayib sınıfda kaldı. Neymiş korsan oyunu engeleycekmiş. Bence sen önce müşteri kayıbını engele be EA kardeşim. EA kendi sitesinde oyunu EA LAUCNHER ile sil ve Tekrardan kur diye yazmış. Bir yere yedek atalım ondan sonra silelim ve yedeği geri eski dosyasına kopyalayalım ve giriş yapalım. İnşallah doğru çıkar.

Bende bu video ile çözüme kavuşturdum. Giriş yapabiliyorum artık oyuna

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

EA Luncher içinde geçerlimi acaba. Şimdi bu Steam a göre çözüm bulmuş bu video da.

Çözüümü buldum arkadaşlar. Buradaki videolarda ne gösterildiyse hepsini yaptım olmadı. Son 1 haftamı tamamen bununla geçirdim inanın. Neler yaptım anlatayım şimdi:
DDU ile RX 6650XT ekran kartın driverini sildim geri yükledim olmadı.
Format attım yine olmadı.
En son aklıma şu geldi herkes güvenlik duvarı ayarını gösteriyordu. Bende de farklı virus programı yani BitDefender olduğu için çevrim dışı bırakayım acaba olur mu dedim. İnanılmaz bütün sorun BitDefender amcadaymış. Oyuna resmen girdi. Meğerse beni engelleyen BitDefender'i de satın alınma olmasına rağmen hemen sildim.

Bende bir cevap yazmak istiyorum, oyunu sildim sonra EA App yüklüydü zaten. Dedim dayanamıyorum kendimi kontrol edemiyorum cenk gibi, tekrar yükleyeyim dedim aklıma diğer bilgisayarımıın harddiskinde bulunan oyun geldi. Onu bilgisayarımda doğrulatıp üstüne indirmeler falan yaptı güncel olmadığı için, sonra tekrar deniyeyim dedim açılacak mı evet açıldı. Hiçbir ayar yapmadım hiçbir ayar diyorum ya! Bu kadar aptal bir şey görmedim ben artık FIFA'yı oynamayalım gençler yeni oyunlar, hobiler edinelim bunların laftan anlayacağı yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı