FIFA 23 bir anlık kasıyor ve düzeliyor

594046

Centipat
FIFA 23'te kariyer yapıyorum arada bir oluyor anlık. Anlamadım gitti. FPS düşüşü de yok olduğu esnada dikkat ediyorum aynı. Bu oyuna dün 2,25 GB güncelleme getirdiler ancak optimizyasyon ile ilgili hiçbir şey yapmamışlar şaka mı? İlerleyen zamanlarda sizce optimizyasyon güncellemesi yaparlar mı? Bence kesinlikle yapmalılar.

FIFA 23'te kariyer yapıyorum arada bir oluyor anlık. Anlamadım gitti. FPS düşüşü de yok olduğu esnada dikkat ediyorum aynı. Bu oyuna dün 2,25 GB güncelleme getirdiler ancak optimizyasyon ile ilgili hiçbir şey yapmamışlar şaka mı? İlerleyen zamanlarda sizce optimizyasyon güncellemesi yaparlar mı? Bence kesinlikle yapmalılar.

Ayarlara girip orada işlemci kullanımı var onu Ultra ya çekin sonra sorun düzelecektir.

Oyunu ilk aldığımda buna benzer bir problemim vardı sistemim iyi olmasına rağmen. Ben problemin çözümünü çözünürlüğü düşürerek yapmıştım. Daha sonra çözünürlüğü eski haline aldığımda bir problem yaşamadım. Çözünürlüğü düşürmeyi deneyebilirsiniz en azından geçici çözüm olarak. Umarım sorunu çözer.

Oyun sırasında henüz görsel olarak kullanılmamış objeleri HDD'den RAM'e aktarıyor. O sırada HDD'yi okuma hızı yavaş olduğu için objenin ekranda gözükmesi gerektiği anda obje hazır olmadığı için dosyanın okunmasını bekliyor. O beklemeyi donma olarak algılıyorsun. Oyunu SSD'ye aktardığında sorun kaybolacak.

Oyun sırasında henüz görsel olarak kullanılmamış objeleri HDD'den RAM'e aktarıyor. O sırada HDD'yi okuma hızı yavaş olduğu için objenin ekranda gözükmesi gerektiği anda obje hazır olmadığı için dosyanın okunmasını bekliyor. O beklemeyi donma olarak algılıyorsun. Oyunu SSD'ye aktardığında sorun kaybolacak.

Çok teşekkür ederim. Deneyeceğim.

Yani oyunu E ye taşımamı söylüyorsunuz yanlış anladım mı?

Çünkü E Katı hal sürücüsü olarak geçiyor

Çok teşekkür ederim. Deneyeceğim.

Yani oyunu E ye taşımamı söylüyorsunuz yanlış anladım mı?

Çünkü E Katı hal sürücüsü olarak geçiyor
Hocam cevabınız lazım. Çünkü baktım oyun zaten E'ye kurulu? Sonradan alınıp takılan 1TB'lik bir diske yani.

Ayarlara girip orada işlemci kullanımı var onu Ultra ya çekin sonra sorun düzelecektir.
Hocam sizin dediğiniz işlemci kullanımına nereden bakabilirim, nereden ayarlayabilirim? Çünkü oyun içinde öyle bir ayar yok.

Son düzenleme:
Oyun zaten katı hal sürücüsündeyse demek ki yanlış bir çıkarım yapmışım. Aklıma başka bir çözüm gelmiyor kusura bakma.
İşlemci kullanımına windowsun görev yöneticisinden bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı