FIFA 23, FIFA 23 yazısında takılı kalıyor

Ege Arda

Hectopat
Herkese merhaba, bilgisayar özelliklerim: GTX960M ekran kartı, 16 GB RAM, i7 6700HQ işlemci.

Bir hafta önce FIFA 23 oyununu aldım ve oyuna her girmeye çalıştığımda oyun açılmıyor ve FIFA 23 yazısında takılı kalıyor. EA Sports'un forumlarını okuduktan sonra DirectX 12 Feature Level 12'yi desteklemeyen ekran kartlarında bu hatanın olduğunu öğrendim. GTX 960M'i devre dışı bırakıp laptopumun harici Intel ekran kartı ile oyuna girmeye çalışınca oyun açıldı, çünkü Intel kartı bu özelliği destekliyor ancak bu kart GTX 960M'e göre çok daha güçsüz ve FIFA 23'ü bu kartla donmadan oynayamıyorum.

Bu sorun Elder Ring ve AC Vallahla oyunlarında da görülüyormuş ve birtakım DLL dosyaları oyunun içine atılarak bu özellik "bypass" edilebiliyormuş. İlgili videoyu aşağıya bırakıyorum. FIFA için yapabileceğimiz bir çözüm var mı? Çünkü ben oyunu iade etmek değil oynamak istiyorum.

Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun bende de var. Dediğin gibi bypass olursa muhteşem olur.

Herhangi bir şey buldun mu?

Hayır herhangi bir çözüm bulamadım. Elder ring oyununda Bypass'ı tufee88 adlı bir GitHub kullanıcısı yapmış onun elder ring çözümünün altına FIFA'yı da bypass yapmasını rica etmişler. Linki aşağıya bırakacağım kontrol edersiniz. Ancak 21 gündür herhangi bir yanıt yok ve bu konu EA forumlarında da artık konuşulmamaya başladı umarım 1 2 hafta içerisinde çözülür.

Bende çözüm bekliyorum gelişme yok sanırım. EA maillere cevap dahi vermiyor. İlk defa böyle bir konuya denk geldim. Oyun çıkalı ne kadar zaman oldu ama olmuyor.

Tekrar selam.Dün amd driver software kurdum amd ekran kartı driverini tekrar kurdum.Oyun da bir sürü ayarlar yaptım penceresiz ekran moduna aldım oyun birden sabit fps vermeye başladı.Yani arkadaşlar deneme yanılma yoluyla çözüme ulaştım.Kesin şu yüzden oldu diyemiyorum.Ben şu an sabit oynamaya başladım ama bu oyun kesinlikle bozuk.

Tekrar selam.Dün amd driver software kurdum amd ekran kartı driverini tekrar kurdum.Oyun da bir sürü ayarlar yaptım penceresiz ekran moduna aldım oyun birden sabit fps vermeye başladı.Yani arkadaşlar deneme yanılma yoluyla çözüme ulaştım.Kesin şu yüzden oldu diyemiyorum.Ben şu an sabit oynamaya başladım ama bu oyun kesinlikle bozuk.
A.s dostumda ben oyuna girsem sıkıntı yok. Ana ekranda kalıyor. FİFA 2023 diyor orada kalıyor. Oyun nasıl iade edilecek onuda bilmiyorum. Arkadaşlar etme elinde sonunda bir güncelleme ile düzeltecekler diyorlar ama inancım git gide azalıyor.

A.s dostumda ben oyuna girsem sıkıntı yok. Ana ekranda kalıyor. FİFA 2023 diyor orada kalıyor. Oyun nasıl iade edilecek onuda bilmiyorum. Arkadaşlar etme elinde sonunda bir güncelleme ile düzeltecekler diyorlar ama inancım git gide azalıyor.
Dostum ben de ılk baslarda onu yasıyordum o problem gıttı bende.Şunu dene.Defenderi devre dışı bırak sonra fifa23 antıcheat sil.Ardından steamden dosya dogrulama ıle tekrar yuklemesını sagla.ben bu şekilde anticheat ve girişteki donma hatasını kestim

Dostum ben de ılk baslarda onu yasıyordum o problem gıttı bende.Şunu dene.Defenderi devre dışı bırak sonra fifa23 antıcheat sil.Ardından steamden dosya dogrulama ıle tekrar yuklemesını sagla.ben bu şekilde anticheat ve girişteki donma hatasını kestim
Oyunu aldığımdan beri gördüğüm ve duyduğum her türlü yöntemi denedim. Esas sıkıntı şu ben oyunu EA'dan aldım. 674 TL ultimate pack. Steamdan girenler bir şekilde bu yöntemler ile girebiliyormuş. İade etmeye çalışıyorum ama iade kısmını bulamıyorum. Arkadaşlarım az bekle düzelir diyorlar.

Herkese merhaba, bilgisayar özelliklerim: GTX960M ekran kartı, 16 GB RAM, i7 6700HQ işlemci.

Bir hafta önce FIFA 23 oyununu aldım ve oyuna her girmeye çalıştığımda oyun açılmıyor ve FIFA 23 yazısında takılı kalıyor. EA Sports'un forumlarını okuduktan sonra DirectX 12 feature level 12'yi desteklemeyen ekran kartlarında bu hatanın olduğunu öğrendim. GTX 960M'i devre dışı bırakıp laptopumun harici Intel ekran kartı ile oyuna girmeye çalışınca oyun açıldı, çünkü Intel kartı bu özelliği destekliyor ancak bu kart GTX 960M'e göre çok daha güçsüz ve FIFA 23'ü bu kartla donmadan oynayamıyorum.

Bu sorun elder ring ve AC vallahla oyunlarında da görülüyormuş ve birtakım DLL dosyaları oyunun içine atılarak bu özellik "bypass" edilebiliyormuş. İlgili videoyu aşağıya bırakıyorum. FIFA için yapabileceğimiz bir çözüm var mı? Çünkü ben oyunu iade etmek değil oynamak istiyorum.

Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam nasıl yaptiniz? Benim de 2 ekran kartik var, NVIDIA GeForce 920M ile oyuna giriyorum acilis ekraninda takiliyor. Yardimci olabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı