FIFA 23 RTX 3060 laptopta kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Computer Geek

Decapat
Daha fazla  
RAM
16 gb
İşlemci
İ7-11800H
Oyunu satın almadan önce deneme amaçlı, arkadaşımın Origin hesabından indirmiştim. Menüde ve oyun içinde anlamsız kasmalar mevcut. Maç esnasında oyunu durdurup oyuna dönünce düzeliyor gibi olsa da kısa süre sonra yine kasma oluyor. Sürücülerim güncel. Forumlarda oyunun optimizasyon problemli olduğu söyleniyor. Bu doğru mudur?

Oyunun optimizasyonunun sorunlu olduğu doğru. Bilgisayarın ısı değerlerini kontrol ettin mi? Birde hangi ayarlarda oynuyorsun oyunu?

Oyunun optimizasyonunun sorunlu olduğu doğru. Bilgisayarın ısı değerlerini kontrol ettin mi? Birde hangi ayarlarda oynuyorsun oyunu?
Isı değerlerinde sıkıntı yok, fanları açık şekilde yüksek performans seçili oynuyorum. Oyunu 1080P çözünürlükte, ultra ayarda ve FPS sınırlaması olmadan oynuyorum. Olması gereken de bu aslında, sistemim oyunun sistem gereksinimlerinin üzerinde. Böyle olması ilginç geldi. FIFA 22'de böyle değildi. Tabii daha düşüktü gereksinimi.

Isı değerlerinde sıkıntı yok, fanları açık şekilde yüksek performans seçili oynuyorum. Oyunu 1080P çözünürlükte, ultra ayarda ve FPS sınırlaması olmadan oynuyorum. Olması gereken de bu aslında, sistemim oyunun sistem gereksinimlerinin üzerinde. Böyle olması ilginç geldi. FIFA 22'de böyle değildi. Tabii daha düşüktü gereksinimi.
Olması gereken Ultra’da oynaman zaten ama oyunun optimizasyonunda sıkıntı var yani bilgisayarında bir sıkıntı yok. İnsanlar bu sorunu ayarlarını biraz düşürerek çözdü. O yüzden hangi ayarda oynuyorsun diye sordum zaten. Biraz düşürmeyi denersen daha verimli bir deneyim elde edersin. En azından oyuna güncelleme gelene kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı