FIFA 4 Online anlık FPS drop

Ksneza

Decapat
Daha fazla  
Merhaba FIFA 4 Online oynuyorum ve oyun sürekli kilitleniyor yavaşlıyor, oyun bir anda donuyor gibi oluyor ama donsa hep donar ara sıra oynatıyor ara sıra böyle kilitlenme oluyor. Çözümü nedir?

Sisteminiz biraz düşük kalıyor donması gayet normal. Belkide internetiniz iyi olmadığından pıngıniz fırlayabiliyor.

Gerek benim gerekse yukarıda yazan @alperatesoglu arkadaşın sistemi Fifa online 4 için gerekli minimum ve önerilen sistem gereksinimden yüksek. Normal bir kasma da değil bu şut veya pas düğmesine basınca 5-6 sn. geriden geliyor hareket. Ping göstergesini açtım 12-16 seviyelerinde nette de kasma yok yani.

Dosya Ekleri

• fifa online 4.PNG
    fifa online 4.PNG
    26 KB · Görüntüleme: 35
Gerek benim gerekse yukarıda yazan @alperatesoglu arkadaşın sistemi FIFA Online 4 için gerekli minimum ve önerilen sistem gereksinimden yüksek. Normal bir kasma da değil bu şut veya pas düğmesine basınca 5-6 sn. geriden geliyor hareket. Ping göstergesini açtım 12-16 seviyelerinde nette de kasma yok yani.

Oyunun optimizasyon sorunu olabilir.

Merhaba,
Bende dün kurdum oyunu bire bir aynı tarif ettiğiniz sorunu yaşıyorum. Üzerinden 1 ay geçmiş soruna çözüm bulundu mu acaba? Bu arada pencere moduna alınca bu yavaşlama, kasma ve hareketlerin geriden gelme durumu olmuyor sadece TAM EKRAN modunda yaşıyorum. Başka hiçbir oyunda kasma yok.

Hayır desteğe yazdım ama yardımcı olmadılar

Merhaba,
Bende dün kurdum oyunu bire bir aynı tarif ettiğiniz sorunu yaşıyorum. Üzerinden 1 ay geçmiş soruna çözüm bulundu mu acaba? Bu arada pencere moduna alınca bu yavaşlama, kasma ve hareketlerin geriden gelme durumu olmuyor sadece TAM EKRAN modunda yaşıyorum. Başka hiçbir oyunda kasma yok.
Şuan için sorun ortadan kalktı diyebilirim fakat şimdi de daha farklı bir sorun ortaya çıktı. Özellikle 1-2 saniyelik takılma ve sonradan geri gelme olayı maçın çok önemli anlarında nadirde olsa yaşanmaya başlandı, kaleciyle tam karşı karşıya gol posizyonunda kalıyorum oyun çok garip bir şekilde yavaşlıyor ve atak bitince tekrar eski haline dönüyor, ortasahada pas yaparken savunma yaparken sorun olmuyor. Aynı durumu bir de rakibim bana hücum yaparken gol posizyonuna girdiğinde yaşıyorum. Oyunun sanki bilerek gol fırsatlarına etki etmek istiyormuş gibi davrandığını düşünmeye başladım 😁. Bir diğer fark ettiğim durum oyunda çalım hareketlerini tam istendiği gibi yapmama rağmen çoğu kez ikinci deneyişimde çalım hareketi aktif edilmiş oluyor. Klavye ve gamepad ile ikisinde de denedim normal fifa serilerindeki gibi çalımı yaptığım anda oyunda işlendiğini göremiyorum malesef. Aynı olay şut ve pas işlemleri içinde bazen yaşanıyor, umarım bu sorunuda ileride düzeltirler.

Son düzenleme:
930m 8gb win10 sistemde yaklaşık fifa online 4 de 50 40 arası fps alıyorum ama 10 20 alıyor gibiyim fps drop yiğorum ve oyun için ms 10 15 arası ve bu yaşananlar grafik kalitesi en düşükte gerçekleşiyor bilgisi olan varsa söylerse iyi olur

Kasma hissi oluşuyor bunun nedeni oyunun ta kendisi. Optimizasyonu iyi yapılmamış ve oyunun grafiklerinde bir sıkıntı var gibi.

930M 8 GB Windows 10 sistemde yaklaşık FIFA Online 4 de 50 40 arası FPS alıyorum ama 10 20 alıyor gibiyim FPS düşmesi yiğorum ve oyun için ms 10 15 arası ve bu yaşananlar grafik kalitesi en düşükte gerçekleşiyor bilgisi olan varsa söylerse iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı