FIFA Online 4 FPS limiti nasıl kaldırılır?

gvvn

Decapat
Merhabalar, sorunu benden başka yaşayan var mı bilmiyorum fakat oyun ara sahnelerde ve menü kısmında 30, maç esnasında 60 FPS sabit oynatıyor. Penaltı atarken bile 30 FPS sabitleniyor, atamıyor ve kaleciyi hareket bile ettiremiyorum. Bunun sebebi nedir? Herhangi bir Config dosyası kurulmamış oyun için, documents da çok aradım fakat bulamadım.
Bahsettiğim FPS limit örneği.

1630932660211.png

1630932619502.png

Son düzenleme:
Hocam Win tuşuna bastıysanız normaldir. Veya Alt Tab attıysanız. Bende de oluyor bu sorun altta görev çubuğu açık kalıyor kapanmıyor. Herkesde var.

Görev çubuğu muhabbetini anlamadım ama, bir iki kere Alt Tab attım alt enter ile tekrar tam ekran yaptım, o konuda hiçbir sıkıntı yok. Ayrıca kontrol de ettim, Alt Tab atmadan önce de bu FPS sabitleniyor kafasına göre. V-Sync olduğunu da sanmıyorum zaten öyle bir ayar yok ayarlarda -orası ilginç tarafı- 75 Hz sabitlemesi gerekirdi.

Bende aynı problem var. 240 fps oynamak istiyorum fakat FPS 60 ta sabitleniyor. Fps sınırlamasını nasıl kaldırabilirim.

Çözümü sanırım buldum ekran kartı ayarlarına girin oradan ekranı hangi çözünürlükte kullanıyorsanız özel çözünürlük oluşturun. Mesela 1920x1080 kullanıyorum özel çözünlürlük oluşturdan tekrar aynı çözünürlüğü oluşturun ama oluştururken kaç Hz oluşturduğunuza dikkat edin.

Geri
Yukarı