FIFA Online 4 pay to Win mi?

SaltKemo

Hectopat
Oyunu indirmek istiyorum fakat bazı şüphelerim var. Oyun bir kere ücretsiz ve EA para kazanmak için illaki oyunda para harcatarak çoğu maçı winleyeceğiniz bir sistem kurmuştur gibime geliyor. Mesela FIFA Mobile da ücretsiz bir oyun ve para yatırarak neredeyse her maçı kazanabiliyorsunuz. FIFA Online 4'te de var mı öyle hokkabazlıklar?

Oyunda bir adaletsizlik var ama çözemedim. Büyük ihtimal yatır-kazan mantığı.

Daha indirmedim ama biraz oynayınca anlaşılır yüksek genli oyuncular dümdüz kaleye giderken defans oyuncuları sağa sola koşarak önünü açıyorsa ya da kritik pozisyonlarda her şutunuz direğe ya da kaleyle alakasız gidiyorsa büyük ihtimalle paralı oyuncuların momentum u çok artılırmıştır oyunda, para harcatmak için. Oynayıp göreceğiz artık.

Öngörülü adammışsın, dediklerin aynen oluyor.
Daha indirmedim ama biraz oynayınca anlaşılır yüksek genli oyuncular dümdüz kaleye giderken defans oyuncuları sağa sola koşarak önünü açıyorsa ya da kritik pozisyonlarda her şutunuz direğe ya da kaleyle alakasız gidiyorsa büyük ihtimalle paralı oyuncuların momentum u çok artılırmıştır oyunda, para harcatmak için. Oynayıp göreceğiz artık.

O oyuna para yatıran pek olmaz diye düşünüyorum oyun zaten FIFA Lite olmuş. Para yatırcak adam FO4'e yatırmaz ana oyunlara yatırır.
FIFA UT Paket, FIFA Coins ve FIFA Online Paket, FIFA Coins fiyatları hemen hemen aynı, FIFA Ultimate Team ve FIFA Online 4 arasında farklı olan özellikler FIFA Online 4'ün dedicated server olması ve oyuncuların geliştirilebilir olması(ayrıca FIFA Online 4'ün sistem özellikleri FIFA 21&22'ye kıyasla çok daha düşük sistem özellikleri istiyor bu yüzden i3 işlemci, 4 GB Ram ile rahatça oynanabilir)

Her oynaması ücretsiz olan (online) oyun p2w olur ama p2w olan oyunlar arasında FIFA Online'nin FIFA UT gibi bağımlılık yapma veya uzun süre oyuna emek ve vakit verme düzeyinin Metin 2, CS:GO, COC gibi oyunlara kıyasla sıkıcı ve amaçsız olmadığını düşünüyorum çünkü FIFA UT&Online bu oyunlara kıyasla Indie şirketler tarafından yapılmayan oyunlardır ve bu oyuna ayırcağınız zamanın Grand Theft Auto veya Call Of Duty gibi kaliteli oyun oynarken aldığınız oyun zevki ile aynı olacağını düşünüyorum, eğer spor simülasyon oyunlarını seviyosanız.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı