Fikre ihtiyacım

Ankara 06

Decapat
Makaleler
1
Annem git gel azarlıyor, ya git çalış ya da bir yere kaydol sosyalleş diye. Ben ne yapayım? Ayağım kırık 1 hafta sonra ortopediye gideceğim. Ben şimdi ne yapayım, haftalık 300 TL'ye iş var 1 milyoncuda. Evin yakınında spor merkezi var (paralı), bir de aile yaşam var merkezi var. Yakın sayılır. Nereye gideyim? Yaş 15.
Paraya ihtiyacımız yok çok şükür

Son düzenleyen: Moderatör:
Agalar annem git gel azarlıyor ya git çalış ya da bir yere kaydol sosyalleş diye ben ne yapayım. Ayağım kırık 1 hafta sonra ortopedi ye gideceğim. Ben şimdi ne yapayım, haftalık 300 TL'ye iş var 1 milyoncuda, evin yakınında spor merkezi var (paralı), bir de aile yaşam var merkezi var yakın sayılır nereye gideyim. Yaş 15. (paraya ihtiyacımız yok çok şükür)
Yakında dövüş sporu yapabileceğin yer varsa oraya git çalışma olarak babanın yanında çalışabiliyorsan çalış.

Paraya ihtiyacın yoksa çalışma. Şimdiden çalışşın sonradan zorluk çekmesin laflarına da takma, hepsi palavra(En iyi olduğu nokta uyum sağlamak olan bir canlıyı alışması için çocukluktan çalışmaya itilmesi de ayrı bir kafa ve cahillik). En güzel yaşlarındasın, bu yaşlarda sosyalleşmen, hayatını yaşaman ve gençliğinin tadını çıkarman gerekir, Çalışmak değil. O yüzden bence Spora gitmelisin.

Yakında dövüş sporu yapabileceğin yer varsa oraya git çalışma olarak babanın yanında çalışabiliyorsan çalış.

Babam memur yoksa ticarete bayılırım.

Paraya ihtiyacın yoksa çalışmana da gerek yok. Kendine ucuz bir hobi edinebilirsin. Aklıma başka bir şey gelmedi.

O ucuz hobiyi bulamadım hala arıyorum.
Paraya ihtiyacın yoksa ki olmadığını belirtmişsin, belirli vakitlerde spor salonunda takılabilirsin. Hem kondisyonun artar hem de sosyalleşmiş olursun. Geçmiş olsun bu arada umarım çabuk iyileşirsin.

Teşekkür ederim.

Ticareti sevdiğini söylemişsin ticaret yapabilirsin. İlla milyonluk bütçen olmasına gerek yok. Bir şeyler alıp kar koyarak satabilirsin. Bunun dışında kendi çalıştığın parayı özgürce harcayabilmenin tadı çok farklı, denemek için 1-2 aylığına kolay bir işte çalışabilirsin. Ama ihtiyacım yok diyorsun, ucuz hobi olarak yapboz, origami, çizim vs gibi şeylerle uğraşabilirsin.

O ucuz hobiyi bulamadım hala arıyorum.
Blok flüt çalmak. Kendisi çok hor görülüyor ama uğraşıldığı (çok vakit alıyor) zaman güzel parçaları çalmak çok zevkli oluyor. Ya da pastel boya seti edinebilirsin. Ama alırsan ucuzlarından alarak belirlediğin basit bir manzara görselini resmettikten sonra peçeteyi katlayarak yaymayı deneyebilirsin. Basit ve güzel bir iş ama uzun soluklu değil.

Ticareti sevdiğini söylemişsin ticaret yapabilirsin. İlla milyonluk bütçen olmasına gerek yok. Bir şeyler alıp kar koyarak satabilirsin. Bunun dışında kendi çalıştığın parayı özgürce harcayabilmenin tadı çok farklı, denemek için 1-2 aylığına kolay bir işte çalışabilirsin. Ama ihtiyacım yok diyorsun, ucuz hobi olarak yapboz, origami, çizim vs gibi şeylerle uğraşabilirsin.

Yap boz olabilir, şu an zaten ailem adına araç, eşya alım satımı yapıyorum (tabii kendimin değil hayırlısıyla araç satılırsa 300 TL komisyon alacağım.)

Geri
Yukarı