Filistin iddiaları hakkındaki video doğru mu?

Ülkeye alınan Uygur Türk’ü çok az. Çok iyi olur sen git kendi işlerinle uğraş.
Daha dün kaynak kaynak diye paylaştığın şeyi yüzüne çarptılar.
Bugün bir başkasının yalanını yüzüne vuruyorlar.
Kardeşim muhalif olabiliriz.
Ama saygınız olsun.
Doğru olun.

Cevap veremeyince aşağılamaya, hakaret etmeye kalkmayın.

Bu sizin ailenizden aldığınız terbiyeyi gösterir.

Bize bir şey olmaz.
Biz bir şey kaybetmeyiz.

Ben buradan bakınca kimin ne olduğunu çok iyi görüyorum, herkes de görüyor.

Filistin dostumuz değildir. Sadece çocuklara üzülürüm.

Hocam ben bu mektuptan haberdarım bu entryi de okumuştum. Benim düşüncem komşunda yangın varsa sana da sıçrar. Bizim Akdeniz'de karasu komşumuz sayılırlar. O yüzden Filistin'deki olaylara bir an önce son vermemiz gerektiği kanaatindeyim. Askeri olarak değil politik yollarla çözebiliriz. Son günlerde saçma hareketlerde bulunsa da dış politikada kısmen başarılıyız. Bunu yapabiliriz.
@381258 hocam sağolun.

Ne boş adamsın.

Daha dün kaynak kaynak diye paylaştığın şeyi yüzüne çarptılar.

Bugün bir başkasının yalanını yüzüne vuruyorlar.

Kardeşim muhalif olabiliriz.

Ama saygınız olsun.
Doğru olun.

Cevap veremeyince aşağılamaya, hakaret etmeye kalkmayın.

Bu sizin ailenizden aldığınız terbiyeyi gösterir.

Bize bir şey olmaz.
Biz bir şey kaybetmeyiz.

Ben buradan bakınca kimin ne olduğunu çok iyi görüyorum, herkes de görüyor.
Yalan mı? Osmanlı araştırma vakfı bile bunu söylüyor. Toprak satılması yalan demek. Ya tamam yazma yazma!! Yalancı kim belli oldu. Daha fazla tartışmak istemiyorum.

Konusu açılmışken. II. Abdülhamid El Muzaffer Daima, sadece Filistinlilerin değil Arap halkının ayaklanacağını biliyordu. Onun için yolları, surre alaylarını sıklaştırmıştı. Kutsal topraklaklara Hicaz-Yemen bölgelerine yaptığı yenilikler Ümmetçi politikasının meyvelerini vermeye başlamıştı, tüm Müslümanlar Halife önderliğinde birleşmişti. Sonralarında olan 31 Mart'la İstibdat Dönemi'nin bitmesiyle ardından gelen Cihan Harbi'nin de Osmanlı yıkılmanın eşiğine gelmişti. Arapların V. Mehmed Reşad'ın cihat çağrısına cevapsız kalması İngilizlerin gönderdiği Lawrence ile milliyetçilik duygularını kabartmış adeta Ümmetçilik etkisinin yitirilmesine sebep olmuştu. Yani şimdiki olan sevgi aslında Abdülhamid'e o zaman yapılan bu birleştirmenin bu zaman da mümkün olduğunun düşünülmesidir ki bu mümkündür ama zamanı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı