Filistin-İsrail savaşında kim haklı?

yigitdeniz

Femtopat
Katılım
3 Şubat 2022
Mesajlar
94
İsrail haklı çünkü çıkarlarımız ortak, bölgede sözde ermeni soykırımını kabul eden ülke de filistin. Yahudilerle osmanlı zamanında da iyi ilişkilerimiz olmuştur cumhuriyet zamanında da. Bakmayın şimdiki arapperest iktidara. Ha objektif olarak kim haklı derseniz hiçbir halkın kalıcı toprağı yoktur zamanla değişir işte savaş, göç vs. antik çağın hangi halkı yaşıyor ki toprağı olsun. Nerede hititler?

Abdülhamid han ama öyle bir devlet kurdurmadı.

Filistin İsrail savaşında kim haklı sizce?
Gerekçeniz neler?

İsrail tabii ki ama yaptığı soykırımlar kötü acaba nazilerin yaptığı şeyden dolayımı saldırıyorlar.

Haklı haksız diye bir şey yok. Herkes kendi çıkarlarını düşünür bu savaşın gerçeği. Savaşı kazanan da tarihi kendisine göre yazar.

Orta doğu coğrafyasında da gelişmek isteyen bir ülkenin en mantıklı müttefik adayı İsrail. Umarım İsrail ile sağlam bir müttefik oluruz.

Doğru diyorsunuz örnek Türkiye NATO'ya girmek için asker yolladı bu çıkar içindir. Çünkü doğudaki ayı yani kısaca (sovyet) ondan korunmak için ABD'ye sığındı.
 

Painlower412

Picopat
Katılım
5 Ekim 2021
Mesajlar
639
Çözümler
5
Bence İsrail haklı filistin'liler İsrail'lilere havan topu ve benzeri patlayıcılar atarken onları topraklarına göz dikerken İsrail'in ellerinin armut toplaması düşünülemezdi. Yine de İsrail'in işlediği insanlık suçları göz ardı edilebilecek düzeyde olsa da göz ardı edilmemeli.
 

Yeni konular

Yukarı