Film/Dizi Arşivi Yapmak Mantıklı mı?

KırAtlıLiberal

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda böyle bir koleksiyon yapmayı düşünüyorum. En sevdiğim filmleri 1080p indirip DVD'ye veya Harici Disk'e atıp veya yazıp arşivlemek istiyorum, sizce mantıklı mı? Hangisine arşivlemem daha karlı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, son zamanlar'da böyle bir koleksiyon yapmayı düşünüyorum. En sevdiğim filmleri 1080p indirip DVD'ye veya Harici Disk'e atıp veya yazıp arşivlemek istiyorum, sizce mantıklı mı? Hangisine arşivlemem daha karlı olur?
Ben yaptım, 120GB kadar. 4K bluray filmleri saklıyorum.

Sonuç: Ses codeci PC'de çalışmıyor.

Zamanın en büyük arşivcisi olarak diyorum: zaman kaybı! Daha en baştan 1080p diyerek zaten kaybettin. Hadi 4K HDR desen neyse, 1080p mi kaldı?

Ben de Netflix, Amazon Prime veya Disney+ diyorum.
Ses codeci PC'de çalışmıyor.

PC'de çalışmaya bir ses codec'i bilmiyorum. Ama TV'de çalışmadığı oldu.

Kesinlikle zaman kaybı, 1tb arşivim vardı sonuç harddisk zaman içerisinde kafa atmaya başladı en son komple çalışmaz hale geldi Netflix candır diyorum bende.

Ben de böyle heves yaptım 50 kadar film arşivledim ama 3 senede bunlardan 2'sini anca izlemişimdir. Yani gereksiz.

Her sene izleyebileceğimiz yüzlerce yeni içerik yayınlanıyor internetsiz kalmak gibi olağandışı durum olmadıkça hiç aklınıza gelmiyor hep yeni şeyler izlemek istiyoruz. Şanslıysak 5-6 yıl falan saklayabiliyorsun, değilsen bir müddet sonra HDD arızalanıyor ve her şey uçuyor. Hiç başlamayın internetinize yazık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı