Çözüldü Film dublajı altındaki ses kaldırılabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

tekno32

Hectopat
Arkadaşlar ben bir film uzun süredir bekliyorum ama TR dublajı hala çıkmadı. Daha doğrusu dublaj korsan olarak yapılmış. Lakin dublaj yerleştirilirken İngilizce ses dosyasının üstüne yerleştirilmiş. Yani dublaj akarken arkadan ingilizcesi de akıyor. Bilirsiniz işte belgesellerde olur ya türkçesi varken arkadan İngilizce kelimelerde duyarız. Bu ses dosyalarını ayırıp alttaki İngilizce ses dosyasını silmek mümkün mü?

Çözüm
Arkadaşlar ben bir film uzun süredir bekliyorum ama TR dublajı hala çıkmadı. Daha doğrusu dublaj korsan olarak yapılmış. Lakin dublaj yerleştirilirken İngilizce ses dosyasının üstüne yerleştirilmiş. Yani dublaj akarken arkadan ingilizcesi de akıyor. Bilirsiniz işte belgesellerde olur ya türkçesi varken arkadan İngilizce kelimelerde duyarız. Bu ses dosyalarını ayırıp alttaki İngilizce ses dosyasını silmek mümkün mü?
Kağıt üzerinde mümkün olsada uygulamaya gelince pratik olmayacaktır. Üstte arkadaşın belirttiği gibi arkaplandaki seslerin kaybı söz konusu olabilir.

HawLİ1çock

Decapat
Kağıt üzerinde mümkün olsada uygulamaya gelince pratik olmayacaktır. Üstte arkadaşın belirttiği gibi arkaplandaki seslerin kaybı söz konusu olabilir.

Çözüm

detista

Hectopat
Makaleler
28
Yer
Istanbul
Sesi azaltabilirsin ama tamemen kaldıramazsın. Ayrıca korsan dublajlı film izlemeye değmez zaten. Seslendirme stüdyolarında yapılmış dublajlı hali çıkacaksa onu beklemeni öneririm.

KS
tekno32

tekno32

Hectopat
Hepinize teşekkürler arkadaşlar bahsettiğim film 1917 idi biliyorsunuz dublajı 1,5 senedir çıkmadı bekleyeceğim artık.

Yeni konular

Yukarı