Film izlemek için monitör önerisi

weld-baby-7826

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, kardeşimin tüplü monitörü bozulmuş. Yapamazsak benim monitörü ona verip kendime monitör almayı düşünüyorum. Elimdeki monitör Samsung p2050. TN panel ve çok eski olduğundan film konusunda hiç memnun değilim. Tam karşıdan bile izlesen karanlık sahnelerde pek bir şey seçilmiyor. Monitörü karşıma alacak şekilde ayarlasam dahi yatağım dikeyde, biraz aşağıda kaldığından uzanıp izleyince kalite, animeler gibi canlı renklere sahip bir şey izlemiyorsanız aşırı bozuluyor. Loş ortam içeren sahnelerde izlenmiyor neredeyse.

İşlemcim AMD Phenom 1055T, ekran kartım NVIDIA 450 GTS olduğundan yüksek FPS'lere çıktığım yok. Çıksam da fark edecek bir oyun oynamıyorum. O yüzden yüksek Hz'li monitöre ihtiyacım yok, buradan kısmayı düşünüyorum. Sistemim yüksek çözünürlük için pek ideal olmadığından 1080P yeterli diye düşünüyorum. Monitörün ayaklı yüksekliği 49cm'i aşmayacak (bu boyuta yakın olsun mümkünse, ne kadar büyük monitör, film izleme keyfi o kadar iyi olur kanımca) uzun süreler kullanabileceğim bir monitör önerir misiniz? Şu an kullandığım monitörün film keyfi çok iyi olmasa da 10 seneden civarı teklemeden hizmet etmesi tek güzel tarafı. Birkaç sene içerisinde elimde kalacak kalitesiz bir monitör markası önermezseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim önerim bu.

Veya aşağıdaki listeden 24" olanları seçebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı