Film izlerken görüntü neden karıncalanıyor?

• Konuyu başlatan Dias
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 3B
Noise reduction veya sharpness ayarlarıyla alakalı bir durum var gibi gözüküyor, sağdaki (karıncalı dediğiniz) görüntü için film izlerken ekstra GPU yükü kullanmayı göze alıyorum 😃.
Filmi izlediğiniz medya oynatıcı uygulamanın adı nedir ? VLC, Media Player Classic vs. gibi

Yani uzmanı değilim ama böyle bir pusluluk var görüntüde.

Belki indirdiğiniz videonun çözünürlüğü ile YouTube'deki aynı değildir ikisini yan yana getirin öyle anlarsınız.

Noise reduction veya sharpness ayarlarıyla alakalı bir durum var gibi gözüküyor, sağdaki (karıncalı dediğiniz) görüntü için film izlerken ekstra GPU yükü kullanmayı göze alıyorum 😃.
Filmi izlediğiniz medya oynatıcı uygulamanın adı nedir ? VLC, Media Player Classic vs. gibi
MPC-HC media player classic oluyor sanırım.

Belki indirdiğiniz videonun çözünürlüğü ile YouTube'deki aynı değildir ikisini yan yana getirin öyle anlarsınız.
Yani indirdiğim 1080p 9 gb bir dosya youtube videosuda 1080p gösteriyor. Göz ile karşılaştırma yaptığımda youtube videosu daha pürüzsüz gözüküyor, indirdiğim video ise puslu gibi.

Yani indirdiğim 1080p 9 GB bir dosya YouTube videosuda 1080p gösteriyor. Göz ile karşılaştırma yaptığımda YouTube videosu daha pürüzsüz gözüküyor, indirdiğim video ise puslu gibi.

Bunun karıncalanma ile ilgisi yok hocam indirdiğiniz dosya ve onu açtığınız programla ilgisi olduğunu düşünüyorum.

MPC-HC media player classic oluyor sanırım.

Sorunun video oynatıcından mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını anlamak için başka bir programla videoları açmanız daha sağlıklı olur. Benim gönderdiğiniz 2 görüntü arasında algılayabildiğim tek fark YouTube videosu sanki bulanık indirdiğinizin ise keskinliği(sharpness) arttırılmış gibi.
MPC-HC programı içerisinde buna benzer ayarları arayıp değiştirilmiş mi diye bakabilirsiniz.
CleanShot 2022-01-21 at 14.31.30@2x.png

Sorunun video oynatıcıdan mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını da anlamış oluruz böylelikle.

Sorunun video oynatıcından mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını anlamak için başka bir programla videoları açmanız daha sağlıklı olur. Benim gönderdiğiniz 2 görüntü arasında algılayabildiğim tek fark YouTube videosu sanki bulanık indirdiğinizin ise keskinliği(sharpness) arttırılmış gibi.
MPC-HC programı içerisinde buna benzer ayarları arayıp değiştirilmiş mi diye bakabilirsiniz. Eki Görüntüle 1276872

Sorunun video oynatıcıdan mı yoksa başka bir şeyden mi kaynaklandığını da anlamış oluruz böylelikle.
Peki aynı videoyu filmler ve tv media player ile de açtım, o pusluluk yine var.

Dosya Ekleri

• karıncalanma2.jpg
    karıncalanma2.jpg
    100 KB · Görüntüleme: 42
  • karıncalanma3.jpg
    karıncalanma3.jpg
    102,9 KB · Görüntüleme: 46
merhaba hortlatmak istemedim ama arkadaşın yaşadığı sorun bende de var sorun çözülmemiş gibi duruyor çözebilen oldu mu aceba? (Gerçekten sadece filmlerde vs oluyor özellikle torrent olarak indirdiğimde oluyor videolarda vs olmuyor pürüssüzlük diye tabir edebilirim. Arkadaşın attığı resimlerdeki farkı anlayabiliyorum mesela bunun cihazımla alakalı olduğunu sanmıyorum bir sitede moniitör hz ile alakalı olduğunu okumuştum ama bilmiyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı