Film odaklı 27 inç monitör tavsiyesi

Bütçe
1500

bendeniz61

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Birincil film izlemek ve ayrıca ikincil oyun oynamak için bir monitöre ihtiyacım var. Onun dışında internet ve Word kullanımımda var.
Bu yüzden 27 inç gibi büyük bir ekran istiyorum.
Genelde monitörden en az 2 metre uzakta film izlerim, bu yüzden düz bir ekran istiyorum. Kavisli bir ekranın kenarlarını düzgün göremeyeceğimi düşünüyorum.
Ama düşük seviye grafik kartım var MSI N750 Ti TF 2GD5 / OC bu yüzden 1920X1080 çözünürlüğün üzeri bir monitör satın alamam.
Piksel yoğunluğu sorun değil. Monitöre her zaman en az 80 cm mesafeden bakarım.
Ekran Kartı Video çıkışlarım bunlar
Dual-link DVI-D X 1
D-Sub X 1
HDMI X 1 (version 1.4a)
Yırtılma engellemek için ekran kartıma uygun Sync bulamadım.
G-Sync'ler çok pahalı, FreeSync'ler 10XX sonrası destekliyormuş. Ayrıca Display Port olmadan bunların çalışmadığını okudum.
Üstelik Display Port olmadan 144 Hz'de desteklemiyormuş. Okuduklarıma göre en fazla 1920X1080 120 Hz alabiliyorum HDMI ile bağlarsam. 144Hz ve üzeri monitörleri bu yüzden düşünmüyorum.
1 ölü piksel bile olsa değiştirmek isterim. Zamanında bir monitörümde sonradan oluştu 1 tane uzun süre 1 tane kaldı ama gözüm devamlı o noktaya gidiyordu. Yaptığım şeye odaklanamıyordum. Zar zor alışmıştım. Yine öyle olsun ismemem.

Çok uzattım biliyorum ama bu yazdıklarım hep cevaplardan oluşuyor. Çünkü forumda çok konu okudum hep bu cevapları alabilmek için sorular sorulmuş.

Benim için bu şartlara uygun 1000-2000 TL arası birkaç monitör önerebilir misiniz, lütfen?

O modeller için indirim takip edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar bundan hariç daha ucuz bir kaç alternatif model tavsiye eder misiniz?
Yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı 144 HZ şart değil

Amazon.tr ölü piksel durumunda sıkıntı çıkarmayacaktır.

Ama değişim yerine iade olabiliyormuş.

İkisi de iyidir. Acer'ın renk derinliği ve parlaklığı daha iyi.

75hz neden bu kadar pahalı derseniz, bu monitörler 1440p.

NOT: Ölü piksel bakımından sıkıntı yaşarsanız ben sorumluluk kabul etmem.

Amazon.tr ölü piksel durumunda sıkıntı çıkarmayacaktır.

Ama değişim yerine iade olabiliyormuş.

İkisi de iyidir. Acer'ın renk derinliği ve parlaklığı daha iyi.

NOT: Ölü piksel bakımından sıkıntı yaşarsanız ben sorumluluk kabul etmem.

Merhaba okumadan öneri yapmışsınız ben kesinlikle 1440p istemiyorum. Ekran kartım MSI N750 Ti TF 2GD5 / OC bu yüzden 1920X1080 çözünürlüğün üzeri bir monitör satın alamam.

Merhaba okumadan öneri yapmışsınız ben kesinlikle 1440p istemiyorum. Ekran kartım MSI N750 Ti TF 2GD5 / OC bu yüzden 1920X1080 çözünürlüğün üzeri bir monitör satın alamam.
"1080p üstü istemiyorum" kısmını atlamışım.

Özellik olarak gerçekten çok sağlam bir model.

Renk gamutları çok iyi (sRGB %124, NTSC %93 kapsıyor.)

Renk derinliği de gayet iyi. Gerçek 8 bit renk derinliğine sahip.

Zarif demiyorum, kişisel bir şey o. Kısacası renk olarak oldukça sağlam bir monitör, öneririm.

Eksilerinden bahsedecek olursam monitörün hareket kabiliyeti iyi değil.

"1080p üstü istemiyorum" kısmını atlamışım.

Özellik olarak gerçekten çok sağlam bir model.

Renk gamutları çok iyi (sRGB %124, NTSC %93 kapsıyor.)

Renk derinliği de gayet iyi. Gerçek 8 bit renk derinliğine sahip.

Zarif demiyorum, kişisel bir şey o. Kısacası renk olarak oldukça sağlam bir monitör, öneririm.

Eksilerinden bahsedecek olursam monitörün hareket kabiliyeti iyi değil.

Bunu beğendim. Zarifliği ve hareket kabiliyeti hiç önemli değil. Bu tarz başka 1 2 monitör daha tavsiye edebilir misiniz?

Bunu beğendim. Zarifliği ve hareket kabiliyeti hiç önemli değil. Bu tarz başka 1-2 monitör daha tavsiye edebilir misiniz?
Konuyu sık sık öne çıkardığınızı görüyorum.

Ama bu bütçede cidden hem 27", hem gerçek 8 bit hem de muhteşem renk gamutlarına sahip monitör yok.

Yani öneririm önermesine de aynı fiyata daha kötüsü olur.
Hareket kabiliyeti de önemli değil dediniz, bu monitörün en can alıcı eksisi de silindi.

Yani siz bilirsiniz, kasa kasa bir şeyler öneririm ama daha kötüsü daha pahalı olur.

Buyurun, gerçek 8 bit ama renk gamutları o kadar yüksek değil;

Konuyu sık sık öne çıkardığınızı görüyorum.

Ama bu bütçede cidden hem 27", hem gerçek 8 bit hem de muhteşem renk gamutlarına sahip monitör yok.

Yani öneririm önermesine de aynı fiyata daha kötüsü olur.
Hareket kabiliyeti de önemli değil dediniz, bu monitörün en can alıcı eksisi de silindi.

Yani siz bilirsiniz, kasa kasa bir şeyler öneririm ama daha kötüsü daha pahalı olur.

Buyurun, gerçek 8 bit ama renk gamutları o kadar yüksek değil;

Evet farklı görüşler farklı tavsiyelerde gelir umarım diye öne çıkarıyorum. Sizin monitörleri listeme ekledim.

Tam benlik monitörler ama dediğim gibi acelem olmadığından indirim takip edeceğim tek veya az model olursa işim çok zor en azından 5 10 model belirlersem bunlardan birini 11.11 yada o tarz bir indirimle alabilirim diye düşünüyorum.

O yüzden farklı fiyat bandında 1000 2000 aralığını mümkün olduğunca doldurmak istiyorum.
Elimde şuan takip edeceğim 1349 1349 1999 3 monitör oldu.
Bir kaç monitör daha tavsiye eder misiniz.

Dizi ve film için 1440p bir monitör almak oldukça kötü bir karar olur. 1440p ara bir çözünürlüktür ve neredeyse hiçbir dizi ve film bu çözünürlükte olmaz. Dolayısıyla 1080p'den veya 2160p'den ölçeklenmesi gerekir ve görüntünün keskinliği azalır.

Yeni konular

Geri
Yukarı