Film sevmeyip dizi sevmek

Iveguts

Kilopat
Film izlemeyi hiç sevmiyorum, çok sıkılıyorum. İlginçtir ki dizi, anime ve hikaye oyunları oynamayı seviyorum. Bunun nedeni ne olabilir? Kime sorsam filmleri tercih ediyor. LOTR, Harry Potter, Godfather, Inception, Dark Knight falan izledim ama hiçbiri zevk vermedi. Breaking Bad, Game of Thrones, The Wire aksine çok severim.

Çok mantıksız geldi. Bana bazen ikisi aynı bile geliyor. LOTR'ın 1 filmini 1. bölüm olarak düşünün, 3. filmini de 3. bölümmüş gibi düşünün. 1 sezon 3 bölümlük bir dizi. Harry Potter'ı ise 1 sezon 8 bölümlük bir dizi gibi düşünün. Bu böyle devam ediyor.

Çok mantıksız geldi. Bana bazen ikisi aynı bile geliyor. LOTR'ın 1 filmini 1. bölüm olarak düşünün, 3. filmini de 3. bölümmüş gibi düşünün. 1 sezon 3 bölümlük bir dizi. Harry Potter'ı ise 1 sezon 8 bölümlük bir dizi gibi düşünün. Bu böyle devam ediyor.
Beklediğim heycanı veremiyo bana filmler dizilere oranla kısa oldukları için karakterleri yeterince önemseyemiyorum sanırım.

Ben de hikayeli oyunlardan aşırı nefret ederim. Oyun olduğunu bildiğim için gülerek izliyorum :D mimikler gerçekçi gelmiyor ama günde 2 film izlerim. Ve filme kendimi o kadar çok kaptırıyorum ki bir filmde ki olay yüzünden 3 gün bir yakınımı kaybetmiş gibi mutsuzdum.:D hatta forrest gump filmini 10 kez izledim benim için çok özel bir film. Siz Witcher 3'ü ne kadar seviyorsanız ben bu filmi o kadar seviyorum hatta daha fazla. :)

Beklediğim heyecanı veremiyor bana filmler dizilere oranla kısa oldukları için karakterleri yeterince önemseyemiyorum sanırım.

Filmlerde biraz empati yapman lazım kendini başrol olarak görmen lazım.
Seveceğini düşündüğüm bir film önereyim catch me if you can çok beyin yormayı isteyen bir film değil basit ama etkileyici akıl oyunları var diğer filmler yani inception gibi filmler biraz daha kafa yorup izlerken mantık kurman gerekiyor yani biraz ağır filmler. Aynı zamanda bilim kurgu olarak upgrade öneririm o da bayağı iyi.

Son düzenleme:
Ben de hikayeli oyunlardan aşırı nefret ederim. Oyun olduğunu bildiğim için gülerek izliyorum :D mimikler gerçekçi gelmiyor ama günde 2 film izlerim. Ve filme kendimi o kadar çok kaptırıyorum ki bir filmde ki olay yüzünden 3 gün bir yakınımı kaybetmiş gibi mutsuzdum.:D hatta forrest gump filmini 10 kez izledim benim için çok özel bir film. Siz Witcher 3'ü ne kadar seviyorsanız ben bu filmi o kadar seviyorum hatta daha fazla. :)

Seveceğini düşündüğüm bir film önereyim catch me if you can çok beyin yormayı isteyen bir film değil basit ama etkileyici akıl oyunları var diğer filmler yani inception gibi filmler biraz daha kafa yorup izlerken mantık kurman gerekiyor yani biraz ağır filmler. Aynı zamanda bilim kurgu olarak upgrade öneririm o da bayağı iyi.
Önerin için teşekkürler bakacağım.Forrest gump'u bende izlemiştim sıkılmadan izlediğim nadir filmlerden.

Oyunlarda, dizilerde falan dramı bol şeyler hoşuma gidiyor, sonda karakter ölüp beni üzebilecek film tavsiyesi verebilir misin?

İzlediğiniz filme de bağlı. Şahsen ben bazen filmleri hiç sevmiyorum çünkü çok kısa oluyor, hikayeyi anlayıp zevk almaya başlayana kadar bitiyor. Diziler öyle mi? Onlarca olay oluyor artık sıkmaya başlıyor, bitsin diye bekliyorum bazılarını. Tadına da varıyorum yani. Interstellar (bilim kurgu, felsefik), Forrest Gump (dram, komedi), Martian (bilim kurgu), Çizgili Pijamalı Çocuk (Trajedi, tarih), John Wick (aksiyon), Léon the Professional (dram, aksiyon) gibi yapımları önerebilirim. Bana zevk verenlerden bazıları bunlardı.

Önerin için teşekkürler bakacağım. Forrest Gump'u bende izlemiştim sıkılmadan izlediğim nadir filmlerden.

Oyunlarda, dizilerde falan DRAM'ı bol şeyler hoşuma gidiyor, sonda karakter ölüp beni üzebilecek film tavsiyesi verebilir misin?

Senin ben derdini anladım sana oyunlarda bile pek görmediğin ilgi çekici distopik veya bilim kurgu evrene sahip filmler lazım elysium izleyebilirsin DRAM, bilim kurgu, distopya bir arada.
Dediğim gibi upgrade kamera açıları ile çok iyi aksiyon, bilim kurgu filmi fragmanına bakabilirsin aynı zamanda izleyip sevdiğin filmleri incele en çok hangi türü seviyorsun veya ne tür konsept de ki filmleri seviyorsun ona göre film arayabilirsin.

Bende dizi izlemeye başlayınca filmler kötü gelmeye başlamıştı. Ama sonra ikisini de izlemeye başladım.

Film izleyince en fazla 2 saat sonra bitiyor, ondan sonra başka bir film arayışına giriyorsun.
Dizi'yi bitirmek haftalar, bazen aylar sürebiliyor, bu süre içinde başka bir dizi de aramaya çalışmıyorsun.

Bende bu aralar dizi seyrediyorum ve film izleyesim hiç gelmiyor :D Bir süre sonra film izlemeye başlayınca bu sefer diziler gözünde büyüyor ve hiç bitmeyen sıkıcı şeylermiş gibi geliyor.

Diyeceğim şey başta saçma gelebilir. Filmler uzun soluklu, ister istemez, ufaktan da olsa, sıkıyor. Diziler ise kısa ve sürekli bir şey var (tabii ki Türk dizilerinden bahsetmiyorum). İyi bir yönetmen kendi çektiği bir dizi bölümünü pek de zorlanmadan film yapabilir. Bunu neredeyse hiç ek içerik koymadan yapabilir.
Ben düşündüğümde bu kanıya varmıştım. Hala da aynı şekilde düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı